Czołowi producenci zainteresowani nowym systemem operacyjnym

Tizen to interesujący system, a spekulacji na temat tego, czy będzie w stanie konkurować z Androidem czy iOS, było wiele. Może zdobyć popularność, jeśli zostanie wykorzystany przez kilku producentów. A wygląda na to, że HTC jest nim zainteresowany.

Ta wiadomość powinna ucieszyć wszystkich entuzjastów mobilnych rozwiązań. Kolejny gracz wkrótce może dołączyć do producentów już zaangażowanych w rozwój nowego systemu. Są wśród nich Samsung, LG i Intel (oraz oczywiście Linux Foundation). Być może w tym roku smartfona z Tizenem zaprezentują nie tylko Koreańczycy, ale także tajwańskie HTC.

Smartfony dwóch producentów z Tizenem na pokładzie mogą sporo namieszać. Nie wszyscy lubią Samsunga, nie wszyscy też przepadają za HTC. Ale teraz konsumenci będą mieli wybór. Poza tym - skoro oni stawiają na Tizena, to może warto się nim zainteresować?

Do gry prawdopodobnie dołączą także Acer, Asus i Huawei. Wszyscy planują wydanie własnych urządzeń pod koniec roku. Pozostaje tylko czekać na rozwój wydarzeń. Czy Tizen faktycznie okaże się hitem? A może będzie to tylko chwilowe zauroczenie, które - tak jak bada OS - odejdzie w zapomnienie?

Reklama

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: zainteresowanie | System operacyjny | HTC | Samsung | Tizen
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy