Huawei Mate 50 - kiedy premiera?

Najnowsze przecieki wskazują na to, że nowy flagowiec Huaweia ukaże się jeszcze w tym roku. Wcześniejsze spekulacje ekspertów podawały raczej początek 2022 roku w kontekście premiery serii Mate 50.

Blokady, które rząd USA nałożył na chińskie przedsiębiorstwo skutecznie zahamowały jego wzrost. Huawei z jednej z największych marek, która mogła rzucić wyzwanie Samsungowi i Apple, stał się niszowym producentem smartfonów. W lipcu bez echa odbyła się chińska premiera Huaweia P50. Tradycyjnie następna w kolejce jest seria Mate, jednak nikt nie podejrzewał, że chińskie przedsiębiorstwo stać jeszcze na wypuszczanie kolejnych flagowców w tak krótkim odstępie czasu. Spodziewano się, że seria Mate ujrzy światło dzienne dopiero na początku 2022 roku. Okazuje się, że premiera urządzenia jest bliższa niż mogło się to wydawać.

Reklama

Jak podaje portal Gizmochina, Huawei Mate 50 może zostać zaprezentowany podczas konferencji w Wiedniu już 21 października. Źródłem informacji jest ekspert i analityk z DSCC. Huawei jeszcze nie potwierdził tych doniesień. Wydarzenie w Austrii może też zwiastować pojawienie się serii P50 w globalnej sprzedaży.

Mate 50 Pro będzie najprawdopodobniej dużych rozmiarów z 6,9 calowym wyświetlaczem OLED, który pozwoli na częstotliwość odświeżania ekranu 120 Hz. Ogólny design pozostanie bez większych zmian w porównaniu do poprzedniej serii. Zastosowany ma być także chipset Kirin 9010, stworzony w procesie 3nm.

INTERIA.PL/informacje prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Huawei | Smartfon
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy