Kolejne opóźnienie Nokia N900

Nokia opóźniła rozpoczęcie sprzedaży gorąco wyczekiwanego smartfona, modelu N900. Tym razem premierę przeniesiono na listopad, choć dokładnej daty nie ujawniono.

Fani fińskiego producenta będą musieli na N900 poczekać jeszcze miesiąc. Firma nie podała powodu kolejnego opóźnienia. Sklep internetowy Play.com przekazał swoim klientom, że telefonu można się spodziewać mniej więcej 20 listopada.

Po raz pierwszy premierę urządzenia przełożono w sierpniu - wtedy mówiono o październiku. Pete Schneider, dyrektor marketingu Nokia Maemo, teraz powiedział: "Oczekujemy, rozpoczęcia sprzedaży w listopadzie 2009. N900 spotkał się entuzjastycznym podejściem już w momencie jego ogłoszenia. We wrześniu Nokia ogłosiła konkurs skierowany do zainspirowanych deweloperów. Zadaniem było opracowanie oprogramowania na przenośny system operacyjny Maemo.

Reklama

Grupa analityczna ABI Research przewiduje, że na rynku do 2014 roku pojawi się 385 smartfonów. Firma badawcza twierdzi również, że smartfonyy są kategorią produktów, które cały czas są jeszcze na etapie rozwoju. Szacuje się, że tego typu urządzenia będą przypominać tablety, ale nie tylko. Na popularności zyskają także inne modele, które wyróżniać się będą wysuwanymi klawiaturami, klapkami i ekranami dotykowymi.

PCArena.pl
Dowiedz się więcej na temat: opóźnienie | Nokia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy