LG prezentuje ekran Full HD dla smartfonów

Ekrany w smartfonach stają się coraz większe, mają wyższą rozdzielczość - i jak się okazuje - ta tendencja szybko nie zniknie. LG zaprezentowało dziś nowy wyświetlacz Full HD o zagęszczeniu pikseli na poziomie 440 ppi!

1920 x 1080 robi wrażenie na 50-calowych telewizorach, a co powiecie na taką rozdzielczość na pięciu calach w smartfonie? Właśnie takim wyświetlaczem pochwaliło się dziś LG Electronics. Advanced High Performance In-Plane Switching (AH-IPS) to imponująca konstrukcja ukazująca przyszłe standardy w topowych modelach.

Na nowej płytce w formacie 16:9 pikseli jest tak dużo, że ludzkie oko nie jest w stanie odróżnić pojedynczego. Dziś we flagowcach są przekątne rzędu 4,5-4,8 cala, w przyszłym roku spodziewać się można LCD zajmujących niemal cały front urządzeń o wielkości około 5 cali, a najlepszym dowodem jest nowy wytwór LG.

Połączenie realistycznych kolorów, doskonałych kątów widzenia z tak wysoką rozdzielczością wydaje się obietnicą świetnych wrażeń podczas patrzenia na taki ekran.

Adam Bialic

http://komorkomania.pl

Reklama
Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rozdzielczość | ekran | Smartfon | full hd
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy