Nexus LG zapowiada się całkiem nieźle

Plotki o nowych smartfonach serii Nexus krążą w sieci już od dawna. Na chwilę obecną pewny jest tylko ten opracowywany przez LG. Czy faktycznie warto na niego czekać?

Paul O'Brien z MoDaCo ujawnił kilka informacji na temat Nexusa przygotowanego przez LG. Według jego źródła nowy smartfon Google'a będzie zbudowany na bazie Optimusa G, ale ma wyglądać nieco inaczej. Na pokładzie znajdą się czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4, 2 GB pamięci RAM, 8 lub 16 (w zależności od wersji) GB pamięci wewnętrznej (bez slotu na karty microSD), aparat 8 Mpx, oraz ekran TrueHD IPS pracujący w rozdzielczości 1280 x 768 pikseli.

Całość ma działać pod kontrolą Androida 4.2. Na pierwszy rzut oka specyfikacja prezentuje się imponująco. Pewien zawód może sprawić tylko niewielka liczba GB pamięci wewnętrznej. Nowy Nexus nie będzie miał też wymienialnej baterii, ale za to pojawi się funkcja bezprzewodowego ładowania.

Nazwa nowego urządzenia jeszcze nie jest ustalona. Być może będzie to "Optimus Nexus", a może "Nexus G". Nie jest znana również dokładna data premiery, jednak według The Verge ma to nastąpić pod koniec października. Pozostaje więc poczekać na oficjalną prezentację i potwierdzenie plotek.

Reklama

O ile Nexus LG jest już pewny, to kwestia smartfonów produkowanych przez innych producentów nadal pozostaje otwarta. Kilka Nexusów to odważny ruch ze strony Google'a, który przy odpowiednich decyzjach mógłby sporo wnieść do świata Androida. Oczywiście zawsze pojawiają się obawy o fragmentację. Uważam jednak, że wcale nie musi tak być - o ile Google wymusi na producentach pewne zobowiązania.

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | Google Nexus | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy