Wycieka specyfikacja LG G Pro 2. Ekrany 2K jednak nie będą standardem?

Dziś pojawiły się nowe informacje na temat następcy high-endowego Swifta G Pro. Co prawda przeczą one wcześniejszym doniesieniom na temat jego domniemanej specyfikacji, ale może to wyjść użytkownikom na dobre.

Model G Pro 2 miał zostać wyposażony w 5,9-calowy o rozdzielczości QHD (1440 x 2560), którego zagęszczenie pikseli sięgałoby 498 pikseli na cal. Przeciek ten był o tyle wiarygodny, że na rynku dostępny jest już Vivo Xplay 3S, czyli pierwszy smartfon z wyświetlaczem 2K, a produkcję tego typu paneli zapowiedział także Samsung. Można więc było założyć, że ekrany QHD będą wspólnym mianownikiem wszystkich tegorocznych flagowców.

Z tego nowego trendu jako pierwszy wyłamał się HTC. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują bowiem na to, że HTC One 2/HTC Two/HTC One+ zostanie wyposażony w ekran Full HD. Teraz serwis ETNews informuje, że rozdzielczością 1920 x 1080 będzie mógł się poszczycić także wspomniany wcześniej LG G Pro 2. Przekątna jego wyświetlacza ma 6 cali, co daje 367 ppi, czyli wynik jak najbardziej przyzwoity.

Reklama

Wygląda więc na to, że wbrew wcześniejszym oczekiwaniom nie wszyscy producenci dali się wciągnąć w wir walki na cyferki. To dobra wiadomość, bo wyższa rozdzielczość przekłada się na zwiększone zapotrzebowanie na moc obliczeniową i energię.

Pozostała część specyfikacji G Pro 2 ma obejmować m.in. czterordzeniowego Snapdragona 800 oraz 3 GB pamięci RAM. Jego premiera powinna nastąpić na barcelońskich targach MWC 2014 (24-27 lutego).

Miron Nurski

komórkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: rozdzielczość 2K | Android | LG
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama