Erich von Däniken zwariował? Legendarny pisarz miał spotkać się z kosmitą

Autor teorii o starożytnych kosmitach nie przestaje szokować. Szwajcarski pisarz Erich von Däniken w portalu społecznościowym zamieścił wpis, że miał spotkanie z istotą z gwiazd. Jego fani nie kryją zdziwienia i podają zaskakujące wyjaśnienie jego tajemniczych słów.

Ericha von Dänikena znają wszyscy miłośnicy UFO i teorii o starożytnych kosmitach. W 1968 roku wydał książkę "Wspomnienia z Przyszłości", w której jako pierwszy postawił hipotezę, że Ziemia w przeszłości była odwiedzana przez przybyszy z innych planet.

Mimo 88 lat Erich von Däniken jest w znakomitej formie i nie tylko nadal prowadzi poszukiwania śladów kosmitów na Ziemi, ale także jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jeden z jego ostatnich wpisów opublikowany 16 maja w serwisie Twitter zaszokował jego fanów. Autor teorii o ingerencji pozaziemskiej zasugerował w nim bowiem, że spotkał się z człowiekiem, który miał być z "istotą z gwiazd".

Reklama

Wpis na Twitterze szwajcarskiego pisarza natychmiast zdobył dziesiątki polubień i miał prawie 60 tysięcy wyświetleń. Komentujący wpis internauci byli podzieleni w jego ocenie. Część uznała go za żart 88-letniego pisarza, który w ten nietypowy sposób chciał zareklamować swoją następną książkę. Zdarzali się także tacy, którzy radzili Danikenowi, aby na stare lata zrezygnował z picia alkoholu lub próbowaniu innych używek.

Autor "Wspomnień z przyszłości" postanowił milczeć w tej sprawie i więcej nie komentować swojego zagadkowego wpisu. Najciekawsze wyjaśnienie słów pisarza o "rozmowie z istotą z innej planety" przedstawił jeden ze znanych niemieckich badaczy UFO. Jego zdaniem pisarz spotkał się z najsłynniejszym na świecie kontaktowcem z UFO, Billym Meierem (86 lat), który podobnie jak Daniken mieszka w Szwajcarii.

Meier jest autorem zdjęć i filmów z obiektami UFO, które są uważane za najlepsze w historii. Szwajcar utrzymuje, że od dziecka ma kontakt z cywilizacją przybywającą na Ziemię w latających spodkach, która zamieszkuje planetę w układzie gwiazd zwanych Plejadami. Jego zdaniem kosmici przybywają na Ziemię, aby nas wspierać i wskazywać drogę dalszego rozwoju. Billy Meier utrzymuje, że istnieje reinkarnacja, a on sam jest wcieleniem obcej istoty w ludzkim ciele.

Według relacji świadków Billy Meier potrafi wykonywać pokazy niezwykłych umiejętności, w tym także niezwykły trick ze "znikającą ręką". Erich von Daniken nigdy nie przyznał się do tego, że zna Billego Meiera. Wielu pasjonatów UFO podejrzewa jednak, że obaj panowie dobrze się znają i od wielu lat ukrywają swoją przyjaźń.

Sprawa zagadkowego twitta o "spotkaniu z kosmitą" Ericha von Danikena wpisuje się w aktualną modę związaną z tematyką UFO, która zapanowała na całym świecie. Zaczęła się ona po tym, kiedy w 2021 roku amerykański Pentagon na polecenie Kongresu USA opublikował raport potwierdzający istnienie incydentów z Niezidentyfikowanymi Obiektami Latającymi. Liczący dziewięc stron raport opisuje 144 manifestacje dziwnych obiektów, które były obserwowane przez pilotów wojskowych w latach 2004-2021.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy