Greedy Ladder - 7-latek stworzył grę charytatywną

Siedmiolatek z Londynu stworzył grę mobilną we współpracy z polskimi programistami. Dochód ze sprzedaży Greedy Ladder zostanie przeznaczony na fundację charytatywną dla dzieci.

Od dzisiaj gra Greddy Ladder jest już dostępna w wersji na iPhona i iPada. Zaprojektowana przez Dhyan’a Ruparel’a, 7-letniego ucznia Finton House School w Londynie, gra mobilna Greedy Ladder została stworzona na rzecz Fundacji Szpitala Great Ormond Street. Greedy Ladder to gra wyścigowa, w której można ścigać się w sześciu miastach od Londynu aż po Nowy Jork. Idea jest bardzo prosta, należy jak najszybciej wspiąć się po drabinie. Ważne jest jednak, by w drodze na szczyt dobrze się odżywiać, np. zbierając owoce i regionalne przysmaki zamiast słodyczy.

Reklama

Pomysł na grę narodził się ponad pół roku temu, kiedy Dhyan wraz z ojcem uczestniczyli w jednym z Hackathonów w Gliwicach. Pod koniec wydarzenia Dhyan miał już zaprojektowane logo i fabułę gry. Od tego czasu wspólnie z zespołem polskich programistów pracował nad stworzeniem aplikacji mobilnej. Warto podkreślić, że młody twórca osobiście nagrał wszystkie dzwięki oraz zaprojektował firmowe naklejki i koszulki. Grę można pobrać bezpłatnie z App Store i ścigać się za darmo po Londynie. Dochód z odblokowania dodatkowych miast: Agra, Hong Kong, Paryż czy Tokio przeznaczony zostanie na cele charytatywne.

Gra powstała we współpracy z gliwicką agencją Jazzy Innovations przy udziale Atform.

Informacja prasowa/INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy