Tak wygląda niszczarka Bangsy'ego, która została wmontowana w słynny obraz

Kilka tygodni temu w domu aukcyjnym Sothebys doszło do niecodziennego widowiska, w trakcie którego uległ zniszczeniu licytowany obraz Banksyego o nazwie Dziewczynka z balonem.

Banksy postanowił pokazać na filmie, jak wyglądał cały proces zamontowania małej niszczarki w ramie słynnego obrazu, a także moment zdalnego uruchomienia maszyny z sali aukcyjnej, która zniszczyła obraz wart blisko półtora miliona funtów.

Niestety, cała ta zmyślna akcja do końca nie przebiegła po myśli Banksy'ego, ponieważ obraz nie został zniszczony do końca, a tylko w połowie. Tak czy inaczej, jego anonimowa właścicielka zdecydowała się sfinalizować transakcję z domem Sotheby's i stała się szczęśliwą posiadaczką obrazu, który niebawem może być wart kilka razy więcej.

Reklama

Pierwowzór „Dziewczynka z balonem”, Bangsy namalował sprayem i farbą akrylową na ścianie w londyńskim Shoreditch w 2006 roku. Eksperci uważają, że zniszczenie obrazu na aukcji Sotheby's mogło być częściowo zaplanowane przez grupę Banksy'ego, aby ostatecznie znacząco zwiększyć cenę kopii dzieła. Wszystko wskazuje na to, że to się udało.

Źródło: GeekWeek.pl/Banksyfilm / Fot. Banksyfilm

Zobacz także:

Artykuł sponsorowany: Jaką niszczarkę do papieru wybrać?

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama