13,3-calowy tablet Toshiby z Tegrą 3

Podczas prezentacji nowego iPada często mówiono o erze post-PC. Wielu z Was uważa zapewne, że urządzenia o przekątnej ekranu 10 cali nie zastąpią nigdy komputerów. A gdyby tablet był wyposażony w ekran 13,3-calowy? Taką opcję zaprezentowała Toshiba.

Niestety jest to tylko koncept i na razie niewiele o nim wiadomo. Tablet ma wszystkie standardowe porty - USB, HDMI i slot na karty SD. Według przewidywań na pokład trafi układ Nvidia Tegra 3. Nienazwane jeszcze urządzenie, zostało zaprezentowane na konferencji Toshiby.

Niestety, nie było włączone, więc możemy podziwiać tylko jego walory wizualne. A te są całkiem niezłe. Tablet jak na swoje rozmiary jest bardzo lekki. Z tyłu znajduje się chropowata powierzchnia, która oprócz funkcji estetycznych spełnia również jedną praktyczną. Dzięki niej pewnie leży w dłoni i nie sprawia wrażenia plastikowej zabawki.

Obecnie to urządzenie pozostaje wielką niewiadomą. Być może Toshiba sprawdza, czy istnieje zapotrzebowanie na tablety większe niż 10". Moim zdaniem może okazać się ciekawy, jednak nie wróżę mu wielkiego sukcesu. 13,3 cali to już całkiem sporo, a tablety z założenia mają być mobilne.

Reklama

Tomasz Nowak

http://komorkomania.pl

Komórkomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Toshiba | tablet | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy