HTC rezygnuje z tabletów

Tajwański koncern HTC zapowiedział, że wycofuje się z rynku tabletów. Decyzja została podjęta po niepowodzeniach firmy w tym segmencie, niewielkiej sprzedaży urządzeń i braku pomysłu na sprzęt, który mógłby coś zmienić.

Ostatnimi czasy rynek tabletów bardzo się zmienił. Początkowo, po premierze iPada pierwszej generacji, wszyscy producenci chcieli spróbować zaistnieć i wypuszczali swoje produkty. Wśród nich był Hewlett Packard, który jakiś czas później wyprzedawał modele TouchPad za 99 dolarów, firma LG, która w portfolio ma jedynie jeden produkt - Swift Tab (Optimus Pad) czy właśnie HTC. Do gry włączyły się za to takie firmy, jak Amazon, Barnes & Noble czy samo Google.

Tajwański producent nieźle radzi sobie wśród smartfonowej konkurencji, jednak nie można powiedzieć tego samego w odniesieniu do tabletów. Na początku 2011 roku poznaliśmy HTC Flyer (7") i wersję z 4G - Evo View 4G, później HTC Jetstream (10,1"), który nigdy nie był dostępny w Polsce.

Firma HTC postanowiła wstrzymać swoją działalność na rynku tabletów i zakończyć sprzedaż wspomnianych produktów. Nie jest to jednak ostateczna decyzja, która będzie miała wpływ na przyszłość producenta w tym segmencie. Jeden z przedstawicieli HTC, Jeff Gordon, stwierdził, że tajwański producent będzie się bacznie przyglądał temu, co dzieje się wśród tabletowej konkurencji i nie wyklucza, że kiedyś ponownie zagości na rynku tabletów.

Reklama

Ma się to jednak stać dopiero w momencie, w którym HTC wpadnie na pomysł świetnego produktu, będącego w stanie wstrząsnąć całym światem tabletów. Czy to w ogóle może się zdarzyć?

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: tablet | HTC | Android
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy