iPad mini za 300 dolarów jeszcze w tym roku

Jeszcze w tym roku w sklepach ma pojawić się iPad mini. Czy właśnie na to kazał nam czekać Tim Cook podczas premiery ostatniego tabletu w ofercie Apple?

Jak donosi serwis Kotaku, w Chinach wrze od plotek na temat nowego iPada. Mówiąc "nowy", nie chodzi o odświeżonego i wyposażonego w ekran Retina wariantu 9,7-calowego tabletu, a urządzenie z wyświetlaczem o przekątnej 7,85 cali. Powołując się na raport opublikowany przez chińską firmę technologiczną NetEase, Kotaku twierdzi, że najnowsze dziecko Apple będzie nosiło nazwę "iPad mini", a jego cena będzie wahać się pomiędzy 249 a 299 dol. Premiera rynkowa ma mieć miejsce w trzecim kwartale bieżącego roku, a pierwsza seria tabletów gotowych, by trafić do klientów będzie liczyła 6 milionów egzemplarzy.

W tym miejscu kończą się informacje o "iPadzie mini". Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o mniejszym wariancie doskonale sprzedającego się tabletu Apple. Wprowadzenie takiego urządzenia do sprzedaży pozwoliłoby założonej przez Steve'a Jobsa firmie na opanowanie kolejnego, powoli kształcącego i wyodrębniającego się segmentu rynku budżetowych "dachówek" oferujących dużą mobilność i porządną specyfikację za niewielkie pieniądze.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Apple | Tim Cook | iPad | Tablet | tablet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama