Microsoft szykuje się do wojny z Apple

Apple trzyma się mocno, jednak Microsoft nie zamierza wywieszać białej flagi. Na odbywającej się w Kanadzie konferencji Microsoft Worldwide Partner Conference Steve Ballmer zapowiedział, że Redmond szykuje się na poważną konfrontację z Apple.

Podczas swojego przemówienia Ballmer odniósł się do znanego jeszcze z lat dziewięćdziesiątych wyścigu zbrojeń pomiędzy Redmond a Cupertino - teraz ma być podobnie, z tym tylko zastrzeżeniem, że walka toczyć się będzie na wszystkich możliwych platformach. W wywiadzie dla CNR Ballmer stwierdził: "chcielibyśmy, żeby było całkowicie jasne, że nie zostawimy żadnego miejsca Apple."

Obie korporacje mogą wyznaczyć sporo pól bitewnych. Jednym z nich będzie na pewno rywalizacja na rynku tabletów. Ballmer wierzy, że Microsoft może "sprzedać kilka milionów" nowych urządzeń z serii Surface w ciągu 12 miesięcy od daty ich premiery. Zadziwiające w kontekście wycofania się HP ze wspierania tabletów z Windowsem RT i zapowiedzi Samsunga o tworzeniu konkurencyjnego tabletu z tym systemem operacyjnym, Ballmer podkreślił także jak ważna dla powodzenia Windowsa 8 jest współpraca z partnerami sprzętowymi:

- Potrzebujemy partnerów by zapewnić różnorodność urządzeń - powiedział prezes Microsoftu dodając, że nie można przewidzieć ile dokładnie uda się sprzedać tabletów Surface.

Reklama

Wraz z nadejściem Windows Phone 8 Microsoft liczy na nowe otwarcie frontu smartfonów, na którym nie będzie mu jednak łatwo konkurować jednocześnie z iOS i Androidem. Ballmer nie zamierza odpuszczać Apple także w innych dziedzinach:

- Nie będzie to chmura. Nie będą to także innowacje sprzętowe i programistyczne. Nie zostawimy tego Apple. To się nie stanie. Nie na naszej warcie - dodał Ballmer.

Sądząc po wyrażeniach jakie stosuje Ballmer, faktycznie przygotowany jest na konfrontację. Szkoda tylko, że dyrektor generalny Microsoftu zdaje się nie dostrzegać tego, że nie tylko Apple jest jego konkurencją.

Źródło informacji

gizmodo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Steve Ballmer | Microsoft | Apple | tablet | Windows | iOS
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama