Nexus 10 dostępny w sprzedaży w większości krajów

Australia to pierwszy kraj, w którym dostępny jest w sprzedaży najnowszy produkt powstały przy współpracy Google z Samsungiem: Nexus 10.

W krótkim czasie wyprzedały się modele z 32 GB pamięci, nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się tablety z 16 GB. Wczoraj urządzenie trafiło również na półki sklepowe w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Kanadzie, Francji, Japonii i Niemczech. O Polsce na razie nie wiadomo nic...

Cena tabletu Nexus 10 wynosi 399 dolarów za 16 GB i 499 dolarów za 32 GB. Oczywiście mowa o "WiFi-only" - na chwilę obecną nie ma wersji z 3G i nie wiadomo kiedy się pojawi. Możemy mieć do czynienia z identyczną sytuacją, jaka miała miejsce w przypadku Nexusa 7, który początkowo był dostępny wyłącznie z WiFi, a po kilku miesiącach dołączył do niego wariant z 3G.

Reklama

Pod względem parametrów technicznych, Nexus 10 to obecnie jeden z najciekawszych tabletów. Na tle konkurencyjnych rozwiązań wyróżnia się przede wszystkim rozdzielczością 10,1-calowego wyświetlacza, która wynosi 2560 x 1600 pikseli oraz najnowszą wersją systemu - Androidem 4.2 Jelly Bean.

Jego sercem jest dwurdzeniowy procesor Exynos 5250 (Cortex A15) o taktowaniu 1,7 GHz, a na pokładzie urządzenia znajdziemy również 2 GB RAM, NFC, Bluetooth 4.0, WiFi, GPS, aparat 5 Mpix, kamerkę 1,9 Mpix, wyjście microHDMI oraz port microUSB. Całość waży 603 g.

W Google Play już pojawił się w sprzedaży Nexus 7 z modułem 3G i 32-gigabajtową pamięcią. Jego cena ustalona została na 299 dol.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: Samsung | tablet | Android

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy