Reklama

Nowy iPad bez dostępu do LTE w Europie

Jak donosi serwis SlashGear, tablet nie będzie kompatybilnymi z nowoczesnymi sieciami komórkowymi w Europie, a jedynie tymi działającymi w Stanach Zjednoczonych. Innymi słowy, nowy Apple iPad połączy się z tylko sieciami 4G LTE oferowanymi przez amerykańskich operatorów.

Dostępny w przedsprzedaży Apple iPad Wi-Fi + 4G wspiera pasma LTE 700 MHz oraz 2100 MHz, podczas gdy zakładana w Europie sieć 4G będzie działać na częstotliwościach 800 MHz, 1800 MHz i 2600 MHz. Kupując tablet w Stanach Zjednoczonych nie będziemy mogli połączyć się z europejską siecią komórkową, gdyż urządzenie po prostu nie będzie kompatybilne. Nie wiadomo, czy problem jest wynikiem niedopatrzenia Apple, czy też celowym zabiegiem mającym na celu redukcję rodzajów modemów instalowanych w produktach firmy z Cupertino (zarówno amerykańskie, jak i europejskie modele wyposażono w ten sam modem).

Podczas gdy my zastanawiamy się, czy nowy iPad na pewno nie będzie działał w Europie, Japończycy wielce się smucą, gdyż oferowane na tamtejszy rynek tabletów w ogóle nie wyposażono w modem sieci 4G LTE, a jedynie DC-HSDPA (wyższy standard sieci 3G).

Najprawdopodobniej już wkrótce Apple wyrazi swoje stanowisko w kontrowersyjnej sprawie obsługi technologii 4G LTE przez najnowsze iPady. Ponieważ ich produkcja już ruszyła, wątpliwe jest, aby niekompatybilne modemy wymieniono na działające.

Źródło informacji

tabletowo.pl
Dowiedz się więcej na temat: apple | Apple iPad | iPad | LTE | nowy iPad | iOS | tablet

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama