Problem z ekranami tabletów Google Nexus 7?

Nexus 7 jest urządzeniem na które wielu użytkowników czekało z niecierpliwością. Oferuje on świetny stosunek ceny do jakości, a jego wydajność dorównuje najdroższym tabletom na rynku. Niestety siedmiocalowy Nexus nie jest pozbawiony wad. Nie można rozszerzać jego pamięci czy też korzystać z łączności 3G, dodatkowo na jego ekranie występuje dosyć uciążliwy "efekt pozostawania obrazu".

"Efekt widma" jest zaskakująco dobrze widoczny na ciemnym tle, szczególnie gdy przejdziemy z jasnego elementu ekranu. Jest to przypadłość ekranów w technologii IPS, niestety nigdy wcześniej efekt ten nie był tak wyraźnie dostrzegalny. Dodatkowo następstwo to utrzymuje się relatywnie długo, konsekwentnie psując zabawę z tabletem.

Po około 2 minutach wyświetlania obrazu z jasnymi elementami były one widoczne przez kolejne 2 minuty w postaci widma. Jak wynika z wypowiedzi problem ten możemy zniwelować ustawiając automatyczną jasność ekranu. Dodatkowo efekt ten jest słabiej widoczny, gdy urządzenia używamy na zewnątrz. Sytuacja ta została potwierdzona na co najmniej dwóch tabletach zaprezentowanych podczas Google I/O. Jednak już teraz wiadomo, że problem ten nie dotyczy wszystkich egzemplarzy urządzenia.

Firma Asus złożyła oświadczenie w którym twierdzi, ze nie jest w stanie odtworzyć tego zjawiska na urządzeniach produkcyjnych (na Google I/O pojawiły się tablety pre-produkcyjne). Możliwe więc, że na Nexusach dostępnych w sprzedaży efekt ten nie będzie występował.

Reklama

Źródło informacji

android.com.pl
Dowiedz się więcej na temat: Google | Google Nexus | Android | tablet | Google Nexus 7
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy