Koniec z poranną kawą! Kofeina w sprayu jest lepsza

​Wiele osób nie jest w stanie wyobrazić sobie początku dnia bez kawy. Pomijając te, którym kawa naprawdę smakuje, dla wielu jest ona jedynie źródłem pobudzającej kofeiny. Już wkrótce w porannym menu kawę może zastąpić... kofeina w sprayu.

W serwisie Indiegogo trwa zbiórka pieniędzy dla Sprayable Energy, czyli startupu, który opatentował innowacyjną metodę dostarczania kofeiny do organizmu. Po kilkumiesięcznych badaniach, naukowcy odkryli, że kofeina rozpuszcza się aż 5 razy lepiej, jeżeli doda się do niej tyrozyny (jednego z 20 podstawowych aminokwasów białkowych). Właśnie taką mieszankę zawiera Sprayable Energy.

Pierwsza na świecie kofeina w sprayu ma sporą przewagę nad popularnymi napojami energetycznymi. Jest znacznie tańszy, nie zawiera wielu niepotrzebnych substancji, a efekt w organizmie jest uzyskiwany w kilka minut.

Sprayable Energy ma postać przezroczystego, bezwonnego sprayu, który nanosi się na skórę. Zawarta w nim kofeina przenika przez błony komórkowe i dociera do wnętrza organizmu. W ten sposób można zaaplikować do 20 dawek kofeiny dziennie. Będą one mniejsze niż gdybyśmy wypili kawę, ale uwalniane stopniowo nie pozwolą na przedawkowanie.

Sprayable Energy można wspierać na Indiegogo, choć projekt już zebrał wymaganą kwotę, by mógł zostać zrealizowany.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kawa | kofeina | napój energetyczny | IndieGoGo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy