Odwrócona tęcza - nietypowe zjawisko zaobserwowane w Wielkiej Brytanii

Mieszkańcy Manchesteru mieli okazję zobaczyć niezwykłe zjawisko atmosferyczne - odwróconą tęczę. Dodatkowe emocje wzbudził fakt, że pojawiła się ona zaraz po superksiężycu i wiele osób połączyło oba zdarzenia w katastroficzną wizję.

Według publikacji w "The Mirror", na niebie, nad przemysłowym angielskim miastem pojawiła się odwrócona tęcza. Eksperci nazywają to zjawisko łukiem okołozenitalnym. W górnych warstwach atmosfery fenomen ten nie jest rzadkością, jednak obserwowanie odwróconej tęczy z powierzchni ziemi nie jest wcale częste.

Mieszkańcy Manchesteru przesłali oczywiście setki zdjęć tego zjawiska na strony popularnych serwisów społecznościowych. Wiele osób uznało, że tęcza wyglądała złowieszczo i może być oznaką zbliżającego się końca świata.

Reklama

Taka interpretacja mogła być wynikiem tego, że niezwykła tęcza pojawiła się krótko po widowiskowym zaćmieniu "krwawego księżyca".

Meteorolodzy szybko uspokoili zaniepokojonych profetów, zapewniając, że widok odwróconej tęczy to coś zupełnie normalnego. Zjawisko powstaje wtedy, gdy dojdzie do połączenia kilku sprzyjających warunków atmosferycznych. Efekt jest tworzony przez załamanie światła słonecznego na kryształkach lodu, które tworzą chmury typu Cirrus.

Zmianynaziemi.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy