Rosjanie nieświadomie zainfekowali wirusem Międzynarodową Stację Kosmiczną

Eugene Kaspersky powołując się na własne źródła informuje, że rosyjscy kosmonauci nieświadomie zainfekowali groźnym wirusem Stuxnet Międzynarodową Stację Kosmiczną. Wirus miał się przedostać do zamkniętej sieci za pomocą pamięci USB, która była wykorzystywana między innymi w notebookach kosmonautów.

Stuxnet to niezwykle groźny wirus, który został prawdopodobnie stworzony przez rząd USA i Izraela w celu zniszczenia irańskiego programu nuklearnego. Został on napisany w taki sposób, aby infekować zamknięte sieci komputerowe, bez dostępu do internetu. Infekcja następuje w momencie podłączenia przenośnej pamięci USB do komputera, na którym wirus się znajduje. W taki właśnie sposób Stuxnet przedostał się na Międzynarodową Stację Kosmiczną. 

Według słów Kasperskiego, infekcji uległa także jedna z rosyjskich elektrowni atomowych. Niestety nie są znane ewentualne szkody, jakie mogły zostać wywołane przez złośliwe oprogramowanie. Kosmonauci przebywający na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej przyznają, że od czasu do czasu na ich komputerach pojawiają się wirusy i muszą sobie z tym radzić.

Reklama

Źródło informacji

instalki.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy