Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera? Odszukaj kopię

Wiele osób godzi się z faktem, że po usunięciu wiadomości, całkowicie traci szansę na zobaczenie ich ponownie. Okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Niewidoczna usunięta treść kryje się w zapisanych przez Facebooka danych. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie jej szukać. Sprawdź, w jaki sposób możesz odzyskać usunięte z Messengera wiadomości.

Usunięcie wiadomości na Messengerze to funkcja, która została wprowadzona stosunkowo niedawno. Niewiele osób wie, że po skasowaniu danej treści, informacje na jej temat w dalszym ciągu widnieją w pamięci Facebooka. Sprawdzamy, w jaki sposób można je znaleźć i odczytać ponownie.

Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze?

Jednym z najprostszych sposobów na odczytanie skasowanych wiadomości na telefonie jest odnalezienie na pulpicie urządzenia widgetu dziennika powiadomień. Po jego otwarciu mamy szansę na odczytanie historii powiadomień naszych aplikacji. Następnie odszukujemy aplikację Messenger.

Reklama

Aby odnaleźć usunięte wiadomości, musimy odszukać osobę, która była jej nadawcą i sprawdzić powiadomienie, które jej dotyczyło. Telefon niezależnie od tego, czy wiadomości zostały usunięte, czy nie zapisuje informacje na temat zarchiwizowanych powiadomień. Głównym minusem tej metody jest to, że taki zapis jest niezwykle długi, a odnalezienie właściwej wiadomości może nam zająć dłuższą chwilę.

Jak odzyskać usunięte wiadomości z Messengera?

Nie tylko nasz telefon gromadzi dane dotyczące przychodzących powiadomień. Zajmuje się tym również Facebook. Dzięki temu istnieje drugi sposób na odnalezienie treści skasowanych wiadomości. Wystarczy pobrać dane z naszego konta na Facebooku.

Zaczynamy od przejścia na nasz profil poprzez kliknięcie ikonę naszego profilu. Następnie wybieramy opcję "Ustawienia i prywatność", a następnie "Ustawienia". Następnie odszukujemy w zakładkach po lewej stronie opcję "Twoje informacje na Facebooku". Następnie przechodzimy do zakładki "Pobierz informacje profilowe", aby wyświetlić informacje. Teraz pozostaje jedynie zaznaczyć interesujące nas elementy oraz zakres dat i je pobrać.

Warto pamiętać, że im większy zakres dat zaznaczymy, tym trudniej może być nam znaleźć interesujące nam wiadomości. Aby ułatwić sobie proces odszukania treści, wart zawęzić poszukiwania.

Jakie aplikacje pozwolą na odczytanie usuniętych wiadomości?

Do odczytania wiadomości wysłanych za pomocą Messengera lub Facebooka nie potrzeba żadnych zewnętrznych aplikacji. Zarówno na komputerze, jak i na telefonie, możemy znaleźć dane na temat konwersacji już w zainstalowanej aplikacji Facebooka lub w witrynie internetowej.  

Możliwe do zainstalowania aplikacje, które oferują użytkownikom pobranie danych z Facebooka, mogą narazić nas na niebezpieczeństwo. Nie powinniśmy również ufać programom, które oferują podobne usługi. Możemy przez nie utracić dane dostępu do kont i narazić się na stracenie cennych haseł

Zobacz także:

Facebook i Instagram będą płatne? Meta ma pomysł na ochronę danych użytkowników

Nagroda Nobla z fizyki. Ogłoszono laureatów

Urząd Skarbowy sprawdzi twój Instagram? Prawnicy tłumaczą

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Facebook | Messenger
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama