Kiedy będzie Spotify Wrapped 2023? Nadchodzi święto muzyki

Spotify Wrapped to coroczne podsumowanie muzyki na Spotify. W ciekawej formie graficznej poznajemy ulubione utwory, wykonawców czy podcasty. Kiedy pojawi się Spotify Wrapped 2023? Wiele wskazuje na to, że jest na to szansa w tym miesiącu.

Spotify Wrapped. Co to jest?

Każdego roku miliony użytkowników platformy streamingowej Spotify oczekują premiery podsumowania, czyli Spotify Wrapped. To swego rodzaju wydarzenie zrzeszające wszystkich abonentów, bo w jednym momencie każdy z nich otrzymuje powiadomienie o możliwości zapoznania się ze swoim minionym rokiem w muzyce. 

Reklama

Za sprawą atrakcyjnej wizualnie prezentacji dowiadujemy się, jak długo słuchaliśmy muzyki, którzy artyści najczęściej gościli na naszych playlistach, a także jakie utwory najbardziej przypadły nam do gustu. Ciekawostek i statystyk jest oczywiście więcej, podsumowanie bierze również pod uwagę gatunki słuchanej muzyki, podcasty, pory częstego słuchania i tak dalej.

To idealna okazja do muzycznego podsumowania roku, w którym dowiemy się całkiem sporo na nasz temat. Możemy też przypomnieć sobie ulubione utwory sprzed wielu miesięcy, jeżeli jakiś szczególnie wpadł nam w ucho np. w styczniu, a później odszedł w zapomnienie. Na koniec otrzymujemy wyjątkową, bo jedyną w swoim rodzaju playlistę naszych 100 najczęściej słuchanych utworów w minionym roku.

Spotify Wrapped 2023. Kiedy podsumowanie Spotify?

Nie dziwi fakt, że użytkownicy Spotify co roku chcą poznać datę premiery muzycznego podsumowania. Kiedy będzie Spotify Wrapped 2023? Firma do tej pory nie ogłaszała konkretnego dnia przed premierą, a podsumowanie stanowiło niespodziankę z rana, gdy po zalogowaniu się do Spotify mogliśmy obejrzeć przygotowaną dla nas prezentację. Nie inaczej będzie w tym roku, choć datę premiery Wrapped można niejako przewidzieć na podstawie ostatnich lat.

Dla przykładu, Spotify Wrapped w 2022 roku po raz pierwszy pojawiło się nie w grudniu, lecz w listopadzie. Dokładniej miało to miejsce 30 listopada. W poprzednich latach Wrapped ukazywało się m.in. 1., 2., 5., i 6. grudnia. Jak będzie w tym roku? Ostatni dzień listopada brzmi jak całkiem prawdopodobny moment, choć skala błędu może zakładać kilka dni.

Trackery do Spotify

Coś, czego brakuje wielu użytkownikom w aplikacji Spotify, jest tracker muzyki. To narzędzie, które zbiera statystyki naszego słuchania i odtwarzania, a następnie przekazuje je nam np. na podstawie wykresów. Wszyscy jesteśmy ciekawi, które utwory są naszymi ulubionymi pod względem liczby przesłuchań i nie tylko.

Na szczęście są strony i programy, które zbiorą dane naszych odtworzeń na koncie, prześledzą jego aktywność i podzielą się z nami ciekawymi informacjami. Najlepsze trakcery Spotify nie są może tak efektowne jak Wrapped, ale od biedy można z nich śmiało skorzystać. Oto kilka przykładowych trackerów:

  • Stats for Spotify
  • Spotify Pie
  • stats.fm

Choć wszystkie z wymienionych narzędzi to ciekawe rozwiązania, na szczególną uwagę zasługuje Spotify Pie. Tracker w formie kołowego wykresu przedstawi nam ulubionego gatunki muzyki i ich udział w naszym miesięcznym odtwarzaniu. Poniżej znajdziemy listę najczęściej słuchanych wykonawców.

Polecamy na Antyweb: Netflix stworzył film, który trzeba obejrzeć dwa razy. Dlaczego?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Spotify | Streaming | SEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy