Oto filmowa zajawka gogli HoloLens 2 od Microsoftu. Premiera na targach MWC 2019

Nadchodzące dużymi krokami targi elektroniki MWC 2019 zapowiadają się wyśmienicie. Przynajmniej jeśli chodzi o Microsoft. Koncern przedstawi tam nowe, niesamowite gogle wirtualnej rzeczywistości o nazwie HoloLens 2.

Alex Kipman, szef działu odpowiedzialnego za rozwój technologii sztucznej inteligencji związanej z rozszerzoną rzeczywistością w Microsofcie, opublikował enigmatyczny, ale porywający zwiastun wideo dotyczący konferencji firmy, która została zaplanowana na 24 lutego.

No cóż, trzeba przyznać, że Microsoftowi już udało się wywołać 42 sekundowym filmem zachwyt wśród entuzjastów najnowszej technologii i fanów wirtualnej rzeczywistości. Na pewno będziecie chcieli odtworzyć go dwa razy, by dostrzec wszystkie zawarte w nim subtelne szczegóły.

Reklama

Pewnie zastanawiacie się, co wskazuje na to, że chodzi o gogle HoloLens? Otóż Alex Kipman jest ojcem pierwszej generacji tego urządzenia. Microsoft od dawna zapowiadał, że pojawią się nowe, o wiele bardziej potężne technologicznie. Koncern upatruje w nich przyszłość nie tylko cyfrowej rozrywki, ale również edukacji i pomocy w wykonywaniu bardzo złożonych zadań.

Tymczasem HoloLens trafią na pewno do amerykańskiej armii, która powoli zaczyna inwestować w technologie przyszłości rodem z filmów sci-fi. Niedawno Pentagon zapowiedział, że zaawansowane hełmy wyposażone w gogle rozszerzonej rzeczywistości HoloLens pojawią się u 100 tysięcy żołnierzy. Sprzęt będzie wykorzystywany zarówno podczas treningów, jak i na misjach specjalnych na prawdziwych polach walki całego świata.

Najprawdopodobniej nowe gogle będą mocno współpracowały z technologiami sztucznej inteligencji i chmurami obliczeniowymi. Być może miniaturyzacja sprawi, że firmie uda się w przyszłości wyeliminować smartfony i dokonać tego, czego nie udało się Google Glass. Pożyjemy, zobaczymy.

Źródło: GeekWeek.pl/Twitter/Alex Kipman / Fot. Microsoft/Alex Kipman

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy