Acer Predator G1 - komputerowa konsola
Testujemy komputer dla graczy Acer Predator G1. Sprzęt ma bardzo niecodzienny wygląd i stanowi ciekawą propozycję dla osób, które nie chcą składać komputera do gier od podstaw, tylko wolą kupić coś gotowego.
Na rynku kilka dni temu zadebiutowała konsola PlayStation 4 Pro, poprawiona technicznie wersja PS4, która poradzi sobie z grami w natywnym 4K (w rzeczywistości tylko kilkoma, ale fakt pozostaje faktem). Dla komputerów gamingowych 4K to żaden problem, ale nie każdy potrafi złożyć sobie odpowiedniego, dobrze zoptymalizowanego peceta do gier. Na ratunek przychodzą takie firmy jak Acer ze swoją rodziną desktopów Predator G. Sprawdziliśmy najmniejszy gabarytowo model z tej serii - G1.
Wygląd
G1 prezentuje się wyśmienicie, przypomina - co nie jest chyba zaskoczeniem - statek kosmitów. Stylizacja rodem ze Star Treka (statki Klingonów) lub, nomen omen, "filmu Predator" (zbroja kosmicznych łowców) - oto inspiracja dla drapieżnej obudowy G1. Obudowa jest naprawdę niewielka (38 centymetrów wysokości). Całość prezentuje się bardzo dobrze, chociaż zapewne ta stylistyka nie spodoba się każdemu (kwestia gustu). Sama "powłoka" kryje kilka ciekawostek, jak na przykład wysuwane po obu bokach elementy, na których zawiesimy nasze słuchawki (owe elementy, po rozłożeniu. wyglądają trochę jak.. czułki kosmitów). Nawet tacka napędu DVD ma futurystyczny design. Sprzęt jest sprzedawany w zestawie z bardzo solidną klawiaturą oraz myszką gamingową. Niestety, G1 wymaga aż dwóch zasilaczy. Na szczęście ich rozmiary nie przerażają (standard laptopa), ale mimo wszystko - potrzebujemy dwa razy więcej kabli, aby go odpalić.
Po uruchomieniu
Po włączeniu komputera wita nas feeria barw - niektóre z elementów obudowy świecą w kilku kolorach. Zapala się również logo Predator na obudowie. Oczywiście te dodatki można wyłączyć. Dokładniejszą specyfikację komputera podajemy na dole. Warto zaznaczyć, że na rynku można znaleźć jeszcze bogatszą wersję - z 32 GB RAM i kartą GeForce 1080. Jak łatwo się domyślić, komputer radzi sobie bardzo dobrze z wszystkimi zadaniami nie związanymi z grami - od internetu, przez programy, na obróbce multimediów kończąc. Nie ma najmniejszych problemów. W naszych testach rzadko podajemy konkretne liczby z benchmarków, wolimy skupić się na grach i ich osiągach. Przejdźmy zatem do właśnie tego.
Gramy w gry
Titanfall 2
Nowa gra Respawn była dla nas najważniejszym punktem odniesienia podczas testów. Przede wszystkim jest to tytuł, który doskonale radzi sobie w natywnym 4K. Do zabawy z takimi parametrami komputer powinien być wyposażony w kartę NVIDIA GeForce GTX 1080. Efekty graficzne w grze Titanfal 2 , w tym wygładzanie krawędzi czy zaawansowane cienie, są wspierane przez technikę NVIDIA HBAO+ (Horizont Based Ambient Occlusion) z pakietu NVIDIA GameWorks. A jak poradził sobie z nią G1? Bardzo dobrze. Wysoka rozdzielczość, płynna animacja i zero problemów - aż do samego końca kampanii. Recenzja gry Titanfall 2 - kliknij tutaj.
Mafia III
Trzecia odsłona kultowej serii wywołała sporo emocji wśród graczy. Zarzucano jej m.in. kiepską optymalizację. Co na to Acer G1? Mafia III w rozdzielczości 1080p, na najwyższych ustawieniach graficznych, działała bez problemu. Zero zwolnieni animacji lub innych błędów graficznych. Postanowiliśmy zatem uruchomić grę w 2160p (4K), nadal zostawiając wysokie ustawienia. Efekt? Nadal dobry. Liczba klatek animacji rzecz jasna spadła do około 25-30, ale nadal można było swobodnie grać.
Acer G1 łączy najlepsze cechy komputerów gamingowych i konsol
Shadow Warrior 2
Doskonała, polska strzelanka FPP na Acer G1 chodzi bez zarzutu. Uruchomiliśmy rozdzielczość 1080p i ustawienia graficzne na najwyższym poziomie, a komputer utrzymywał stałą prędkość 60 klatek na sekundę. Zero problemów. Sama przyjemność z grania.
Virginia
Na koniec zostawiliśmy sobie grę niezależną - zawsze warto sprawdzić jakiś mniejszy tytuł. Po raz kolejny - wszystko działało bez zarzutu. Po ustawieniu rozdzielczości 2160p i najwyższych detali - nie było najmniejszego problemu z rozgrywką aż do napisów końcówych.
Acer G1
Podsumowanie
SPECYFIKACJA Acer G1
- Intel Core i7-6700 (bez K) 3,4GHz- 16 GB DDR4 2133 MHz- GeForce GTX 980 Ti- 240 GB SSD + 2 TB HDD