Reklama

Centrum muzyki i filmów - Odtwarzacz WD TV Live Hub 1 TB

Oprócz kilku prostych i tanich odtwarzaczy multimedialnych firma Western Digital ma również urządzenie z wbudowanym dyskiem. Może służyć do gromadzenia biblioteki multimediów i udostępniania ich w sieci domowej.

Możliwości odtwarzania WD TV Live Hub odtwarza prawie wszystkie formaty audio, wideo oraz zdjęcia - wyjątkiem są formaty RealMedia. Źródłem materiałów może być dysk lokalny, jakakolwiek pamięć podłączona do USB, komputer lub serwer mediów strumieniowych. Brakuje gniazda kart pamięci. Urządzenie ma też moduł z aplikacjami internetowymi, dającymi dostęp do serwisów YouTube, Flickr, Facebook i kilku innych.

Zaletą jest ładnie wykonany i płynnie działający interfejs użytkownika. Producent zadbał też o wygodny pilot z programowalnymi przyciskami, choć nam udało się ustawić tylko funkcje czterech kolorowych przycisków. Elementem ułatwiającym korzystanie z urządzenia jest też obsługa zwykłych klawiatur (również bezprzewodowych).

Reklama

Inne funkcje

Dzięki wbudowanemu dyskowi twardemu WD TV Live Hub może udostępniać swoje zasoby w sieci, co robi na dwa sposoby: przez serwer plików oraz przez serwer mediów strumieniowych Twonky Media (widoczny np. przez inne odtwarzacze zgodne z UPnP AV). Ciekawą funkcją jest strona konfiguracyjna urządzenia, dostępna z dowolnego komputera przez przeglądarkę, zawierająca m.in. wirtualny pilot.

Jedną z ciekawszych funkcji jest też automatyczna synchronizacja zawartości pamięci USB z dyskiem wewnętrznym. Dzięki temu, po podłączeniu np. aparatu lub kamery wideo, wszystkie pliki mogą trafiać automatycznie na dysk twardy. Funkcję tę można oczywiście też wyłączyć.

WD TV Live Hub

PLUSY

+ Wbudowany dysk i udostępnianie plików

+ Dopracowany interfejs graficzny

+ Pilot i część funkcji dostępna przez WWW

MINUSY

- Brak gniazda na karty pamięci

- Brak możliwości zmiany parametrów napisów podczas odtwarzania

- Brak polskiej wersji interfejsu

Ocena produktu

Poprawnie obsługiwane formaty

kodeki wideo SD VOB, MJPEG, DivX 3/5/66, XviD, kompresja GMC (z problemami), QPEL, inne

Poprawnie obsługiwane formaty kodeki wideo HD MKV 720p/1080i/1080p, QT 720p/1080i/1080p, WMV 720p/1080i/1080p, AVCHD

Poprawnie obsługiwane formaty audio MP3, WMA, AC3, AAC, FLAC, playlisty M3U i PLS, inne

Średnia cena rynkowa: 731 zł

Do testu dostarczył WD, www.wdc.com

Produkt alternatywny Natec Extreme Media HD-200

Źródło informacji

PC Format

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne