Dune HD TV-101 - mały nie znaczy słaby

Odtwarzacze Dune HD przyciągają uwagę atrakcyjnym wyglądem i dobrą jakością wykonania - jak w praktyce sprawdza się Dune HD TV-101?

Dune HD TV-101 jest jednym z najmniejszych odtwarzaczy, jego wyposażenie również nie jest zbyt okazałe. Ma m.in. port USB, który służy do odtwarzania plików i nagrywania programów. Oczywiście w przypadku radia nagrywanie obejmuje tylko stacje internetowe. W przypadku telewizji sieciowych czy YouTube nagrywanie nie działało. Nie mamy pewności, czy będzie działać np. po dokupieniu opcjonalnego tunera DVB-T.

Niestety, miniaturyzacja dotyczy nie tylko samego odtwarzacza, ale także dołączonego pilota. Jest za mały, ma zbyt miękko pracujące przyciski. Przez to urządzenie, które kosztuje 400-500 zł, dużo traci na komforcie obsługi.

Możliwości

Jak inne urządzenia Dune HD, testowany model obsługuje niemal wszystkie formaty mediów. Oferuje też unikatowy, rozbudowany interfejs użytkownika z licznymi funkcjami. Wspomnieliśmy już o nagrywaniu programów, jest też odtwarzanie filmów z sieci (z serwerów DLNA i z komputera, a także oczywiście z YouTube). Oprócz tego jest moduł do odtwarzania telewizji internetowej, a w aplikacjach moduły, takie jak: ivi.ru, russia.ru, SHOUTcast, RadioTime czy przeglądarka internetowa.

Reklama

Niestety, wiele wstępnie skonfigurowanych stacji radiowych nie działa, telewizyjne są tylko rosyjskie. Zapewne można instalować także dodatkowe moduły oprogramowania, ale nawet nie wiadomo, gdzie ich szukać. Zanim więc użytkownik wykorzysta możliwości sprzętu i oprogramowania, musi włożyć nieco wysiłku w jego konfigurację. A powinien to zrobić producent. AW

PLUSY

+ Odtwarzanie większości formatów,

+ Opcjonalny tuner zewnętrzny,

+ Dodatkowe aplikacje (radio i telewizja internetowa, klient Torrent).

MINUSY

- Brak obsługi RMVB i MJPEG,

- Przeciętny pilot zdalnego sterowania,

- Niewykorzystany potencjał oprogramowania.

Dane techniczne Dune HD TV-101

Procesor Dune HD TV-101,

Pamięć 256 MB RAM, 128 MB flash,

porty LAN, Wi-Fi, USB, HDMI, kompozytowy, wymiary 110x77x26 mm

Źródło informacji

PC Format
Dowiedz się więcej na temat: Tuner
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy