Test Creative Outlier Sports

Creative Outlier Sports i etui, z którym są sprzedawane /INTERIA.PL

Reklama

Testujemy bezprzewodowe słuchawki douszne Creative Outlier Sports, reklamowane jako doskonały kompan podczas uprawiania sportu. Jak sprawują się w praktyce?

Creative Outlier Sports to propozycja dla osób szukających słuchawek dousznych do uprawiania sportu. Gadżet Creative’a sprawdzi się jednak nie tylko w trakcie fizycznej aktywności. Wszystko zależy od tego, czego szukamy.

Pierwsze wrażenie

Dokładną specyfikację oraz informację o tym, co można znaleźć w opakowaniu, można znaleźć na końcu materiału. W tym miejscu skupmy się na kluczowych elementach. Testowany sprzęt parujemy bezprzewodowo z urządzeniem mobilnym. W okolicach prawej słuchawki umieszczono panel z trzema przyciskami, przy pomocy których będziemy obsługiwać Outlier Sports. Słuchawki są sprzedawane w zestawie z nieźle prezentującym się etui i zestawem silikonowych końcówek. Do wyboru mamy kilka wersji kolorystycznych słuchawek. Gadżet sprawa wrażenie solidnie wykonanego i będzie dobrze pasował do sportowej odzieży. Zresztą to tej niesportowej również.

Reklama

Co z jakością dźwięku?

 Słuchawki Outlier Sports są odporne na pot i mają certyfikat IPX4, nie należy mylić tego pojęcia z wodoszczelnością - testowany sprzęt nie sprawi się pod wodą.  Silikonowe końcówki AuraSeal na obu słuchawkach blokują dźwięki otoczenia i inne hałasy. Słuchawki Creative Outlier Sports są wyposażone w niewidoczny mikrofon z technologią ClearSpeech Engine. Specjalny silikonowy przewód minimalizuje wibracje, dzięki czemu dźwięki mają być wyraźne i pozbawione zakłóceń. W rzeczywistości Outlier Sports oferują niezłą jakość dźwięku, szczególnie w przypadku tonów niskich. Z basami radzą sobie one już gorzej, ale ten segment bezprzewodowych słuchawek "już tak ma". Ponadto warto pamiętać, że nie są to słuchawki dla melomanów.


Podczas testów słuchawki były parowane z Samsungiem Galaxy Note 4 i LG G5. Obyło się bez większych problemów. Po udanym parowaniu, dioda słuchawek nadal pulsuje w kolorze niebieskim - nie ma możliwości dezaktywacji tego procesu. Szkoda, bo to może niektórym przeszkadzać, szczególnie wieczorem. 

Słuchawki pełnią również funkcję mikrofonu. Jakość rozmów jest dobra, mikrofon poprawnie zbiera głos. Nasz rozmówca nie ma problemów ze zrozumieniem tego, co mówimy. Wbrew pozorom nie jest to oczywiste w przypadku wszystkich bezprzewodowych słuchawek.

Bateria i zasięg połączenia

Bateria przy pełnym naładowaniu wystarczy na około 10 godzin działania - to bardzo dobry wynik. Na kilkanaście minut przed rozładowaniem, słuchawki informują nas - przy pomocy sygnału dźwiękowego - o wyczerpującej się baterii. Pół godziny ładowania wystarczy na kilka godzin działania.

A zasięg bezprzewodowego połączenia? Producent mówi o około 10 metrach, ale wszystko zależy od pomieszczenia w którym przebywamy, od tego, gdzie trzymamy urządzenie odtwarzające dźwięk. W przypadku Outlier Sports w większości przypadków będziemy mieli telefon przy sobie, zatem wszystko będzie działało bez problemów.

Podsumowanie

Cena: Około 260 zł

DANE TECHNICZNE

Konstrukcja: Douszne, Zagłowne

Masa: 15 g

Kolor: Neon Green, Fiery Orange, Midnight Blue  

Pasmo przenoszenia: 20Hz ~ 20kHz

Czułość: 42dBV / Pa

Impedancja: 2.2 kOhm

Długość kabla: 0.5m

ZAWARTOŚĆ OPAKOWANIA 

1 para słuchawek Creative Outlier Sports

1 para silikonowych końcówek dousznych w rozmiarze S, M, L

3 rodzaje bezpiecznych końcówek

1 klips

1 kabel USB (0,3 m)

1 Skrócona instrukcja obsługi

1 Instrukcja użytkownika

1 kompaktowy futerał

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Creative | słuchawki bezprzewodowe

Reklama

Reklama

Reklama