Test Hyperbook GTR87 - polski laptop gamingowy

Polska branża gier to nie tylko "Wiedźmin" czy "Dying Light". Jak się okazuje, polskie firmy zajmują się również produkcją potężnych laptopów gamingowych, które mają konkurować z takimi markami jak Alienware, HP Omen czy Asus ROG. Czy Hyperbook firmy Blue Technology to godny przeciwnik dla zagranicznych gigantów?

Hyperbook  GTR87
Hyperbook GTR87INTERIA.PL

Czy komputery przenośne przeznaczone do grania zawsze muszą być "drugą kategorią" w stosunku do komputerów stacjonarnych? Niekoniecznie i nie zawsze. Hyperbook jest urządzeniem, które przeciwstawia się takim stwierdzeniom. Na rynku znajdziemy dwie wersję laptopa - jedna "uzbrojona" w kartę NVIDIA GeForce GTX 980M 8GB SLI (taką wersję testowaliśmy), a druga w kartę NVIDIA GeForce GTX 980 8GB (desktopowa karta) NVIDIA GeForce GTX VR Ready.

Do tego dochodzi jeszcze nawet 64 GB RAM (taką wersję testowaliśmy) oraz procesor Intel Core szóstej generacji. Nie bez znaczenia pozostaje dysk SSD z doskonałymi osiągami. Celowo podajemy specyfikację już na początku, aby pokazać, z jakim "multimedialnym potworem" mamy do czynienia. Dokładniejsza specyfikacja do znalezienia na końcu materiału.

Wygląd laptopa

Wyglądem testowany Hyperbook nie odbiega od laptopów firmy Alienware - polska firma wyraźnie wzorowała się na najlepszych. Podobnie jak w przypadku wielu laptopów dla graczy, również w tym przypadku nie mogło zabraknąć podświetlanej klawiatury. Oraz wielkiego, ciężkiego zasilacza - inaczej jednak się nie da. Dokładną rozpiskę portów oraz złącz można znaleźć na dole materiału. Pomimo wielkich gabarytów, jak to z laptopami gamingowymi bywa, sprzęt prezentuje się całkiem nieźle.

Ekran zamontowany w laptopie ma rozdzielczość Full HD 1920 na 1080 (testowany przez nas model). Ekran prezentuje całkiem dobry poziom, nie mieliśmy do niego większych zastrzeżeń. Przejdźmy jednak do tego, co najistotniejsze - do gier.

Nie mogło zabraknąć podświetlanej klawiatury
Nie mogło zabraknąć podświetlanej klawiaturyINTERIA.PL

Gramy w gry

Podczas testów Hyperbooka sprawdziliśmy kilka gier, a także uruchomiliśmy benchmark 3DMark Fire Strike. Na ustawieniach Exteme wynik komputera to 7311 punktów. To bardzo dobre osiągnięcie. A co z grami?

Wiedźmin 3 nie stanowi wyzwania dla testowanego sprzętu
Wiedźmin 3 nie stanowi wyzwania dla testowanego sprzętuINTERIA.PL

Wiedźmin 3: Dziki Gon - gra bez problemu chodziła na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczości Full HD, i wyższych.  Utratę klatek animacji dało się zaobserwować dopiero po przełączeniu na rozdzielczość 4K - nie jest to niespodzianka, aby poradzić sobie z 4K w "Wieśku", potrzeba znacznie droższego i mocniejszego komputera.

Nie ma co ukrywać, testowany Hyperbook to bardzo dobry laptop dla graczy

Rise of the Tomb Rider - najnowsza odsłona przygód Lary Croft. Gra działała prawidłowo na najwyższych ustawieniach - zero problemów.

VR Ready - Hyperbook, jako jeden z niewielu komputerów mobilnych, jest kompatybilny z zestawami VR Oculus Rift oraz HTC Vive. Oznacza to, że bez problemu możemy do niego podłączyć hełm VR i grać w najnowsze tytuły w rzeczywistości wirtualnej.

Dooom na 55-calowym telewizorze LG? Czemu nie
Dooom na 55-calowym telewizorze LG? Czemu nieINTERIA.PL

Doom - na maksymalnych ustawieniach w rozdzielczość Full HD gra chodziła bez najmniejszego problemu. Podobnie jak w przypadku Wiedźmina - zmiana rozdzielczość na 4K znacznie obniżyła osiągi gry.

+11

Podsumowanie testu Hyperbook GTR87

Nie ma co ukrywać, testowany Hyperbook to bardzo dobry laptop dla graczy. Ceny opisywanego urządzenia zaczynają się od ponad 8000 złotych, zatem nie jest to produktów będący w zasięgu większości pasjonatów, a za połowę tej ceny można złożyć wybitny komputer stacjonarny dla graczy. To prawda. Z drugiej jednak strony, jeśli szukamy komputera mobilnego do gier - oto jeden z najlepszych, możliwych wyborów.

Zalety
  • Mocna specyfikacja i dobre osiągi
  • Dobrej jakości głośniki
  • Solidne wykonanie
Wady
  • Dla niektórych cena
  • Dla niektórych gabaryty
Ocena redakcji0.5/10
Hyperbook
HyperbookINTERIA.PL

Skrócona specyfikacja

Ekran: 17.3" Ekran FullHD / 4K
Procesor: Desktopowy procesor Intel Core szóstej generacji (Skylake)
Karta graficzna: Maksymalnie dwie karty graficzne NVIDIA GeForce GTX 980M 8GB SLI lub jedna NVIDIA GeForce GTX 980 8GB (desktopowa karta) NVIDIA GeForce GTX VR Ready
Pamięć RAM: Do 64GB RAM DDR4
Dysk Twardy Do 2x SATA SSD + 2x M.2 SSD
Porty: USB 3.1c, Thunderbolt 3, HDMI.

Zdjęcia do testu wykonano przy pomocy aparatu Canon G5X