Elon Musk zapowiada rewolucję pełnej autonomii w pojazdach Tesli [FILM]

Tesla to najbardziej wartościowa firma motoryzacyjna w historii, która opracowuje technologie wyprzedzające swoją konkurencję o nawet 6 lat. Musk zapowiada jednak, że najlepsze dopiero nadejdzie, i to jeszcze w tym roku.

Miliarder zapowiedział niedawno, że Tesle zmienią się w pojazdy w pełni autonomiczne jeszcze w tym roku. Ale to nie wszystko. Twierdzi on, że jego pojazdy mają posiadać nadludzkie zdolności. Teraz Elon Musk napisał w komentarzu na Twitterze, że wielkie zmiany mają nastąpić za 2-3 miesiące. Na czym ma polegać ta wielka rewolucja?

Tesle mają stać się w pełni autonomiczne. Oznacza to, że nie tylko będzie można je przywołać z parkingu i w trybie automatycznym podróżować po autostradach, ale również przywołać je z drugiego końca miasta czy nawet kraju, a później w trybie w pełni autonomicznym podróżować do dowolnego miejsca bez obawy o nasze bezpieczeństwo.

Reklama

Jego zdaniem pojazdy Tesli będą posiadały nigdy niedostępne dla ludzi zdolności w radzeniu sobie w każdej możliwej sytuacji. W wielu zdarzeniach człowiek nie ma żadnych szans tak szybko i sprawnie zareagować jak technologie autonomiczne. Musk powiedział, że człowiek ma dwie kamery, czyli parę oczu, tymczasem Tesle mają osiem kamer, radar, sonar i potężny układ obliczeniowy. Potrafi on dokonywać niewyobrażalne 144 biliony operacji na sekundę, by wykonać jeden lub kilka z 15 różnych manewrów.

Musk chce umożliwić obecnym i przyszłym posiadaczom pojazdów zarabianie na nich, gdy nie będą z nich w danym momencie korzystali. Kamerka zainstalowana np. w Modelch 3 obecnie jest nieaktywna, ale w chwili uruchomienia w pełni autonomicznego Autopilota i przemiany samochodu w samojeżdżącą taksówkę, będzie służyła do monitorowania wnętrza samochodu i podróżujących nim pasażerów. Dzięki temu właściciel będzie mógł sobie wygodnie siedzieć przed telewizorem i obserwować na smartfonie, czy pasażerowie nie demolują jego własności.

Miliarder ujawnił, że jego zespół programistów na nowo napisał oprogramowanie nadzorujące pojazdy Tesli. Dzięki temu będą one posiadały nowe zdolności. Pierwsze efekty są już widoczne w wydłużeniu zasięgu Modeli S i lepszym przyspieszaniu, ale najciekawsze dopiero ma nadejść w ciągu 2-3 miesięcy.

Źródło: GeekWeek.pl/Elon Musk/Tesla/Twitter / Fot. Electrek

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy