Sperry - czas na morską przygodę

Świat Sperry’ego to woda. Marka, której nazwa pochodzi od nazwiska twórcy pierwszych w historii butów na łódkę, od sezonu wiosna-lato 2016 będzie dostępna w Polsce.

Twórca marki Paul Sperry był żeglarzem, żądnym przygód odkrywcą, ale przede wszystkim wielkim miłośnikiem morza, zafascynowanym jego siłą i nieograniczonymi możliwościami. Na co dzień zmagał się z problemami, które utrudniały mu realizację pasji. Zastanawiał się jak poprawić przyczepność na śliskim pokładzie. Aż do 1935 nie było na to dobrego sposobu.

Inspiracja przyszła w najmniej oczekiwanym momencie. Obserwując swojego cocker spaniela Prince’a, który trzymał przyczepność zbiegając po oblodzonym wzgórzu Paul zrozumiał, że wszystko sprowadza się do odpowiedniej konstrukcji bieżnika podeszwy. Rok 1935 zapisał się w historii jako data powstania pierwszego modelu butów na łódkę. To zapoczątkowało stworzenie marki Sperry.

Reklama

W kolekcji na nadchodzący sezon znajdziemy różne warianty klasycznych mokasynów z ręcznie szytym wierzchem - Authentic Original (A/O). Model A/O 2-Eye Washable wykonany z nubuku można prać w pralce. Gold A/O 1-Eye to luksusowe mokasyny z wysokiej jakości skóry licowej. Ich cechą szczególną są oczka z 18-karatowego złota.

Zastosowana w obu modelach konstrukcja bieżnika Razor-Cut Wave Siping daje doskonałą przyczepność tak na mokrej, jak i suchej nawierzchni. Wysoki komfort gwarantuje formowana poduszka Ortholite w miejscu pięty.

Zwolennikom butów utrzymanych w sportowej stylistyce marka proponuje dwie wersje modelu Striper. Płócienne buty Striper CVO White Cap wyróżnia ciekawy design pozbawiony sznurówek. Wykonany z wytrzymałej skóry licowej Striper Slip On to wygodne, klasyczne wsuwki.

Oba modele mają niezostawiającą śladów gumową podeszwę z bieżnikiem w kształcie fali morskiej, gwarantującym świetną przyczepność.

materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: buty
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama