Inny Power Bank - obudowa naładuje telefon
Obudowa powoli przestaje być wyłącznie designerskim dodatkiem ochraniającym telefon przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dzisiaj może ona służyć takę jako ładowarka.
Technologia power banków, czyli zewnętrznych, przenośnych magazynów energii, cały czas się rozwija i dąży w stronę miniaturyzacji. Nowoczesne akumulatory power banków posiadają ogniwa litowo-polimerowe, które wyróżniają się dużą gęstością energii i wyjątkową plastycznością. Te właściwości pozwalają na zredukowanie gabarytów urządzenia, przy jednoczesnym zachowaniu zadowalającej pojemności elektrycznej.
Innowacyjnym pomysłem jest umieszczenie zapasowego źródła energii w obudowie. Awaryjny zastrzyk prądu masz wtedy zawsze przy sobie i nie musisz pamiętać, żeby go ze sobą zabrać. Niektóre urządzenia starszej generacji mają formę nieporęcznego monolitu, co może zniechęcać do zainwestowania w ten praktyczny gadżet. Warto poszukać inteligentnych etui, składających się z dwóch części: estetycznej, ochronnej obudowy, którą możesz nosić na co dzień i cienkiego power banku, łączonego z obudową, na przykład za pomocą płytki magnetycznej. Najlepiej, aby przytwierdzany akumulator był płaski i nie odróżniał się od podstawowej obudowy oraz by pozwalał użytkownikowi, w razie potrzeby, na prostą opcję odłączenia go od telefonu.
Marka Lepow wprowadziła właśnie na rynek europejski dwa wysoko zaawansowane technologicznie modele etui PIXELS oraz PIE o pojemności 3000 mAh. Bateria przeciętnego smartfona ma około 1500 mAh pojemności, zatem niepozorna obudowa może aż dwukrotnie przedłużyć jego żywotność. Przenośna, lekka ładowarka ukryta w obudowie to pomysł genialny w swojej prostocie i tylko czekać, aż stanie się standardem.
Więcej informacji o PowerBankach: drivix.pl
Małgorzata Pawłowska