Google nas oszukało? Rozmowa Asystenta AI była sfingowana?

Wszystko wskazuje na to, że Google oszukało nas na ostatniej konferencji Google I/O, na której zaprezentowało Asystenta AI, który wydzwaniał po fryzjerach i restauracjach.

Prezentacja Asystenta AI o nazwie Duplex na Google I/O, odbiła się szerokim echem we wszystkich mediach. Przypomnijmy, że Asystent Google potrafił sam zadzwonić do np. fryzjera i umówić nas na wizytę. Jednak po fali zachwytu nowymi, niesamowitymi możliwościami sztucznej inteligencji, przyszedł moment na chwilę zastanowienia nad całą tą technologią.

Tego zadania podjęli się redaktorzy Axios. Spróbowali oni odtworzyć przebieg całej prezentacji w sensie technologicznym. Dzwonili więc po salonach fryzjerskich i restauracjach, aby umówić się na strzyżenie i kolację. Szybko okazało się, że coś w tym wszystkim nie gra. Odkryli, że w czasie rozmowy w tle słychać było dźwięki otoczenia salonów i restauracji, czyli suszarek do włosów, muzyki czy stuki talerzy.

Reklama

W czasie rozmowy pracownicy salonów czy restauracji próbowali pozyskać ich dane kontaktowe i witali się z nimi w specyficzny sposób. W rozmowie Duplexa od Google nic takiego nie miało miejsca. Redaktorzy serwisu Axios postanowili więc zapytać o to przedstawicieli giganta, aby ustosunkowali się do efektów ich małego śledztwa. Zapytali, z jakimi salonami i restauracjami prowadzono rozmowę i czy nagrania były później edytowane.

Niestety, rzeczniczka Google odmówiła komentarza w tej sprawie, a na kolejną prośbę odpowiedziała, że dowie się i odpisze, ale tego nie zrobiła. Podobnie zareagowali ludzie z działu PR firmy. Napisali, że zaraz wracają i na tym dyskusja się skończyła.

Wszystko wskazuje więc na to, że rozmowy Duplexa z restauracją i salonem fryzjerskim nie tylko nie odbyły się na żywo, ale również były wcześniej przeedytowane, nie mówiąc już, że mogły być sfałszowane na potrzeby prezentacji.

Tak czy siak, Google odniosło sukces ze swoim Asystentem AI i, zapewne, przyciągnie całym projektem inwestorów, którzy wyłożą spore pieniądze na jego realizację. Jeśli nawet był to fake, to niech teraz Google uczyni wszystko, aby Duplex wyszedł jak najszybciej i oferował takie możliwości, jakie Sundar Pichai pokazał na prezentacji Google I/O.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. Google/PxHere

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy