Co to jest Huawei Mobile Services?

Nowe smartfony i tablety Huawei są wyposażone w najnowsze usługi tego producenta. To Huawei Mobile Services mają teraz stanowić o sile urządzeń z Państwa Środka. Chińczycy stworzyli cały ekosystem, który nadal bazuje na Androidzie, ale oferuje on wszelkie zamienniki Usług Google. Popularnie nazywane Usługi Huawei (Usługi Mobilne Huawei), a w skrócie HMS są obecnie mocno rozwijane, co ma zachęcić klientów do kupna urządzeń od tej firmy.

Huawei Mobile Services istnieją od lat

Wiele osób uważa, że Huawei Mobile Services powstało w momencie, kiedy Stany Zjednoczone nałożyło blokady na Chiny. Jednak Huawei stworzył ekosystem HMS na wiele lat przed tymi wydarzeniami. Usługi firmy istnieją równolegle z usługami Google. Tym samym nie ma powodu, aby uważać, że młody wiek Huawei Mobile Services stanowi jakąkolwiek przeszkodę. Po prostu HMS już swoje lata ma.

Co zawiera Huawei Mobile Services?

W skrócie HMS to wszystko to, co mają Usługi Google (Google Mobile Services, GMS), ale w wydaniu od Huawei. Dlatego wśród Huawei Mobile Services znajdziemy takie dodatki, jak ID Huawei, Chmura Huawei, AppGallery, Przeglądarka, Themes i znacznie, znacznie więcej. Pod tym wszystkim kryje się HMS Core, stanowiący podstawę bibliotek dla programistów, którzy mogą szybko przenieść swoje aplikacje ze Sklepu Play do AppGallery.

AppGallery, czyli Sklep Play w Huawei Mobile Services

Zdecydowanie najwięcej uwagi należy poświęcić sklepowi od Huawei z aplikacjami. AppGallery, galeria aplikacji to nic innego jak Sklep Play od Google. Chińczycy zaznaczają, że ich głównym celem przy tworzeniu tego marketu to bezpieczeństwo. Gry i programy są szczegółowo weryfikowane, więc użytkownicy nie powinni się martwić o swoje dane. Do tego pojawiają się Huawei Quick Apps, czyli aplikacje błyskawiczne, bez konieczności ich instalowania.

Które smartfony i tablety korzystają tylko z Huawei Mobile Services?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Tak naprawdę wszystkie urządzenia Huawei, które zostały wydane w 2020 roku, oferują Huawei Mobile Services w miejsce Usług Google. Wyjątki mogą stanowić wybrane modele, będące innymi wersjami starszych smartfonów lub tabletów. Mimo wszystko HMS stale się rozwija i nie powinien być uważany za wadę, a formę nowego poznania z Androidem. Trzeba pamiętać, że wszelkie aplikacje działają na urządzeniach Huawei tak, jak wcześniej. Wyjątki mogą stanowić programy od Google i powiązane z nimi dodatki. Niemniej trzeba pamiętać, że istnieją zamienniki. Po więcej informacji o HMS zapraszamy na portal Android.com.pl, który kompleksowo opisuje najważniejsze wydarzenia w świecie nowych technologii.

.
Dowiedz się więcej na temat: Smartfon | tablet | producent | urządzenia | Telefon | sklep | gry | Huawei | Mobile
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy