SpaceX opublikował symulator dokowania do kosmicznego domu. Sprawdźcie się

Za dwa tygodnie kapsuła Dragon-2, na pokładzie z dwoma astronautami, odbędzie podróż na szczycie rakiety Falcon od SpaceX w kierunku kosmicznego domu. Będzie to historyczna chwila, w której możecie wziąć udział już teraz.

Firma należąca do Elona Muska opublikowała bowiem symulator dokowania załogowej kapsuły Dragon-2 do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Wszystkim wydaje się, że przeprowadzanie misji kosmicznych to przysłowiowa bułka z masłem. Nic bardziej mylnego. Każdy manewr wiąże się z serią analiz, a i tak do końca nie wiadomo, czy coś nie zawiedzie i ostatecznie zadanie nie zostanie zrealizowane.

Możecie o tym przekonać się właśnie dzięki symulatorowi od SpaceX. Dokowanie kapsuły do ISS na pewno podniesie Wam ciśnienie, a niektórzy nawet wpadną w szał. Sterowanie pojazdem załogowym od SpaceX lub każdym innym, który dokuje do kosmicznego domu, w niczym nie przypomina kierowania samochodem. Jest to zasługą specyfiki próżni i systemu silników.

Reklama

Cały manewr trzeba najpierw perfekcyjnie przeanalizować z uwzględnienie wiedzy z zakresu fizyki, by nie doszło do katastrofy. W końcu mówimy tutaj o bezpiecznym dostarczeniu ludzi na pokład, a także nie doprowadzeniu do uszkodzenia samej stacji, na której też przebywają astronauci. Miejcie to na uwadze i do dzieła ().

Prawdziwy start kapsuły Dragon-2 i rakiety Falcon-9 ma nastąpić 27 maja o godzinie 22:32 czasu polskiego ze słynnej platformy LC-39A, tej samej, z której odbywały się 50 lat temu loty na Księżyc najpotężniejszej w historii rakiety Saturn V, w ramach programu Apollo. Majowa misja ma potrwać do września, wówczas ma nastąpić kolejny start Falcona-9, tym razem na pokładzie kapsuły znajdzie się czworo astronautów.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. SpaceX

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama