SpaceX organizuje warsztaty naukowe dotyczące lądowania na Czerwonej Planecie

Przygotowania w NASA do pierwszego załogowego lotu na Marsa trwają pełną parą, a teraz dowiadujemy się, że również SpaceX już rozpoczął organizować warsztaty temu poświęcone.

Chociaż oficjalnie SpaceX się nimi nie chwali, to jednak już nie jest tajemnicą, że organizowane są od jakiegoś czasu, a ostatnie miały miejsce kilka dni temu na Uniwersytecie Colorado Boulder. Niestety, spotkania są tylko dla wybranych, a ich uczestnicy na wstępie dowiedzieli się, że nie mogą ujawniać żadnych szczegółów dotyczących ich przebiegu i poruszanych tematów.

Pomimo tego faktu, przecieki mówią, że na warsztatach pojawiło się ok. 60 wybitnych naukowców i przedstawicieli rządu, którzy pomogą Elonowi Muskowi i jego firmie zrealizować wielkie plany pierwszy bezzałogowych i załogowych misji na Marsa, a także budowy tam pierwszych ludzkich kolonii.

Reklama

Osoby związane z projektem ujawniły, że na warsztatach były omawiane kwestie dotyczące nowej rakiety Big Falcon Rocket, astronautów i ich zdrowia podczas kilkumiesięcznej podróży na Marsa, technologii potrzebnych do budowy tam baz i przeżycia w nich pierwszych kolonizatorów oraz naturalnych zasobów planety, które można wykorzystać na potrzeby przyszłych misji.

SpaceX organizuje warsztaty naukowe dotyczące lądowania na Czerwonej Planecie. Fot. SpaceX/Gravitation Innovation.

SpaceX musi organizować takie spotkania, bo do tej pory mówi się tylko o rakietach i wielkich planach, ale nikt nie skupia się na odpowiednich technologiach i kluczowych rozwiązaniach, aby te piękne wizje urzeczywistnić.

W końcu firma Elona Muska ogłosiła, że zamierza wysłać pierwszych astronautów na Marsa już w 2024 roku, a tymczasem nie widać, aby coś w tej kwestii robiła, pomijając fakt rozwoju samych rakiet. Chyba miliarder nie liczy na to, że całą brudną robotę za niego i jego ludzi odwali NASA, i to jeszcze za pieniądze podatników.

Źródło: GeekWeek.pl/ / Fot. SpaceX/NASA/Gravitation Innovation

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy