Studencka rakieta pierwszy raz w historii odbyła udany lot w kosmos!

To historyczne wydarzenie jest niezbitym dowodem na to, jak ogromny i często niedoceniany przez koncerny potencjał kunsztu myśli technicznej drzemie w młodych inżynierach. Zobaczcie wspaniały lot na materiale filmowym.

Rakietę o nazwie Traveler IV w kosmos wysłali studenci z Laboratorium Napędu Rakietowego znajdującego się na Uniwersytecie Południowej Kalifornii w Los Angeles. Zbudowana przez nich rakieta na stały materiał pędny ma zaledwie 4 metry wysokości, waży 136 kilogramów i dysponuje tak potężnym napędem, że w wzbiła się na wysokość 102 kilometrów ponad powierzchnią Ziemi i rozpędziła się do zawrotnej prędkości 6300 km/h.

Studenci poinformowali jednak, że test przeprowadzony w Spaceport America w nowym Meksyku, nie przebiegł dokładnie tak, jak sobie tego życzyli, więc możemy oczekiwać, że przy kolejnej próbie rakieta Traveler IV wzniesie jest jeszcze wyżej w przestrzeń kosmiczną. Warto tutaj podkreślić, że osiągnięcie zasługuje na podziw jeszcze z jednego względu, a mianowicie rakieta zbudowana jest tylko z jednego stopnia. Większość rakiet eksperymentalnych posiada dwa stopnie.

Reklama

Młodzie inżynierowie z Uniwersytetu Południowej Kalifornii zapewniają, że kolejne wersje ich rakiety będą jeszcze potężniejsze i zdolne do wynoszenia małych i lekkich ładunków na niską orbitę okołoziemską. Studenci pokazali, że to pasja i determinacja, a nie grube miliony dolarów potrzebne są do osiągania tak niesamowitych celów, jak wysłanie rakiety w kosmos.

Źródło: GeekWeek.pl// / Fot. USCrpl

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy