Virgin Galactic zaprezentowało odzież dla swoich kosmicznych turystów

Richard Branson, szef grupy Virgin, planuje, że pierwsze loty w kosmos jego statkiem VSS Unity odbędą się już na początku przyszłego roku. Wówczas kosmiczni turyści będą mieli na sobie specjalną, pięknie prezentującą się kolekcję.

Virgin Galactic opracowało dwie wersje kostiumów, obuwie i kurtki wraz z słynną firmą Under Armor. Na początek w limitowaną edycję kosmicznej odzieży będą mogli ubrać się tylko kosmiczny turyści, którzy kupią bilet i wraz z firmą wybiorą się w pełną wrażeń podróż na granicę kosmosu. Najpewniej w przyszłości kolekcja będzie dostępna również dla zwykłych ludzi, ale możemy oczekiwać, że nie będzie tania.

Każdy kombinezon będzie indywidualnie szyty na miarę, a na nim znajdzie się flaga kraju pochodzenia turysty oraz jego imię i nazwisko. Odzież była projektowana w gronie największych na świecie specjalistów, a w tym: astronautów, pilotów, lekarzy, fanów sportów ekstremalnych i, oczywiście, stylistów i projektantów mody. Kombinezony zawierają technologię Rush, dzięki której mięśnie będą stymulowane i przez to szybciej się regenerowały. Tymczasem miękka wyściółka i specjalne tkaniny pozwolą na zapewnienie komfortu termicznego.

Reklama

Virgin Galactic chce inicjować loty na granicę kosmosu, co nawet 30 godzin. Jest to konieczne, ponieważ jest tak duże zainteresowanie tego typu podróżami. Richard Branson ujawnił, że w tej chwili zainteresowanych lotem jest niemal 3300 osób. Trzeba tutaj podkreślić, że są to osoby, które na 100 procent są przygotowane do lotu psychicznie i fizycznie, a także kupiły bilety po 250 tysięcy dolarów. Z każdym dniem liczba klientów rośnie.

Starty lotów turystycznych mają odbywać się ze słynnego kosmodromu o nazwie SpacePort America, leżącego w stanie Nowy Meksyk. Ten obiekt powstał specjalnie z myślą o przyszłości masowych lotów w kosmos. Kilka tygodni temu, na profilu firmy na Twitterze pojawiło się zdjęcie luksusowo i praktycznie urządzonego hallu obiektu. Firma ma już niemal gotowy statek kosmiczny o nazwie VSS Unity, który może na swój pokład zabrać 6 osób i zaoferować im zapierające dech w piersi widoki na naszą planetę z perspektywy kosmosu.

Źródło: GeekWeek.pl/Virgin Galactic / Fot. Virgin Galactic

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy