Zapowiadają się aż trzy filmy, które zostaną nakręcone w przestrzeni kosmicznej

Niedawno lotem błyskawicy świat obiegła wiadomość, że Tom Cruise chce nakręcić pierwszy film w przestrzeni kosmicznej. Okazuje się jednak, że może on nie być pierwszym, ponieważ ktoś inny ma już gotowy plan.

Mowa tutaj o Rosjanach. Rosyjska Agencja Kosmiczna poinformowała, że już 5 października bieżącego roku planuje wysłać na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej małą ekipę filmową, która nakręci sceny do pierwszego w historii filmu realizowanego w przestrzeni kosmicznej.

36-letnia rosyjska aktorka Julia Peresild i reżyser Klim Szypienko spróbują wcielić się w rolę astronautów i nakręcić tam fragmenty do popularnego w Rosji serialu Challenge, który emitowany będzie na kanale Channel One. Co ciekawe, jednym z producentów jest sam Dmitrij Rogozin, szef Rosyjskiej Agencji Kosmicznej.

Reklama

Roskosmos i rząd nie ukrywają, że teraz, gdy Amerykanie ponownie wysyłają astronautów ze swojego terytorium, agencja ma problemy finansowe. Panaceum na tę sytuacją ma być coraz częstsze realizowane komercyjnych lotów w kosmos. Możemy więc liczyć na fakt, że teraz na pokładzie kosmicznego domu będą pojawiali się kosmiczni turyści z zasobnym portfelem i wszelkiej maści ekipy filmowe, które będą kręciły kosmiczne reality-show.

A skoro przy reality-show jesteśmy, to warto tutaj dodać, że niebawem jeden taki powstanie w kosmosie. Space Hero (Kosmiczny Bohater), taki tytuł ma nosić nowe reality-show, które będzie realizowane pierwszy raz w historii na ziemskiej orbicie, na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na razie nie wiadomo, jakie osoby wezmą w nim udział, ale NASA jest bardzo entuzjastycznie nastawiona na tego typu akcje.

Pomysłodawcy projektu Space Hero podpisali już kontrakt z NASA. Reality-show odbędzie się w połowie na Ziemi, a w drugiej części na orbicie. Otóż uczestnicy będą walczyli o nagrodę główną, czyli lot na pokład Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Bilet będzie wart 55 milionów dolarów, a zwycięzca ma pozostać na orbicie przez 10 dni.

Źródło: GeekWeek.pl/Roskosmos/NASA / Fot. NASA/Pexels

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy