Telewizor Apple z rozdzielczością 4K

​Wiele wskazuje na to, że Apple iTV - o ile faktycznie powstanie - będzie miał ekran pracujący w rozdzielczości 4K. Premiera już w przyszłym roku.

Apple od dłuższego czasu planuje sprzedaż swojego autorskiego telewizora, a iTV jest podobno coraz bliżej taśm produkcyjnych. Urządzenie, które nabrało już niemalże mitycznego znaczenia, miało być zaprezentowane pod koniec 2012 r. Produkt podobno był niemal gotowy, ale gigant z Cupertino wstrzymał się z jego ujawnieniem ze względu na szybko rosnący segment telewizorów 4K.

Serwis DigiTimes przekonuje, że Apple iTV ujrzy światło dzienne. Sprzęt ma zostać wyprodukowany dla firmy Tima Cooka przez chiński Foxconn. Obraz na iTV będzie wyświetlany w rozdzielczości 3840 na 2160 pikseli (Ultra HD), a nad całością ma czuwać znany z iPadów i iPhone'ów system iOS. W iTV nie zabraknie oczywiście głosowej asystentki Siri i obsługi gestami. Nic nie wiadomo jednak o przekątnej odbiornika Apple.

Tajemnicą pozostaje również, kto wyprodukuje dla giganta z Cupertino matrycę telewizora. Coraz głośniej mówi się o firmie LG, która miałaby zacząć dostarczać panele do iTV w drugiej połowie 2013 r. Premiera urządzenia jest szykowana na początek 2014 r.

Trudno zgadywać ile będzie kosztował telewizor Apple, ale pewne jest, że nie będzie to sprzęt tani. Patrząc na obecne metki widniejące przy telewizorach 4K można spodziewać się nawet ceny wyjściowej na poziomie 20 000 dol. Z drugiej strony jednak, Tim Cook może świadomie zaniżyć cenę pierwszej generacji nowego sprzętu, by przyciągnąć do siebie jak najszerszą grupę konsumentów. Apple iTV na pewno nie będzie tańszy niż 10 000 dol. Pozostaje tylko czekać na premierę.

Reklama
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Apple | telewizor | iOS | Siri | Ultra HD
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy