W takim domu mieszka teraz Elon Musk. Miliarder pozbył się swoich posiadłości [WIDEO]

Jakiś czas temu szef SpaceX zapowiedział, że przeznaczy cały swój majątek na kolonizację Marsa i budowę tam pierwszego miasta. W tym celu pozbył się wszystkich swoich posiadłości i zamieszkał w czymś takim.

Elon Musk na początku bieżącego roku przeniósł się z Los Angeles w Kalifornii do Austin w Teksasie. W tym stanie ma zamiar jeszcze bardziej skupić się na produkcji swoich nowych pojazdów elektrycznych oraz budowie najpotężniejszego systemu transportu kosmicznego.

Miliarder na co dzień podróżował pomiędzy Austin i Brownsville swoim odrzutowcem, jednak jako że chce uczynić swoje życie bardziej ekologicznym, to postanowił przenieść się do samego StarBase, czyli gwiezdnego miasteczka położonego na obszarze Boca Chica, w którym buduje statek Starship i rakietę SuperHeavy.

Reklama

Musk zamieszkał w mobilnym, kompaktowym domku o powierzchni 35 metrów kwadratowych, za kilkadziesiąt tysięcy dolarów. Do tej pory posiadał kilka luksusowych posiadłości za dziesiątki milionów dolarów. Zmiana jest więc drastyczna, ale nie dla szefa Tesli i SpaceX, który przespał setki nocy w śpiworze na podłodze fabryki Tesli, gdy ta kilka lat temu powstawała we Fremont.

Pomimo zamieszkania w małym domku, Elon nie można narzekać na brak komfortu, a zwłaszcza przestrzeni użytkowej. Na materiale filmowym możecie zobaczyć, że mieszkanko wygląda całkiem przytulnie, a w razie potrzeby, można je szybko złożyć, rozbudować lub przenieść w inne miejsce.

Źródło: GeekWeek.pl/Boxabl / Fot. Boxabl

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy