Ciężkie jest życie różowego kłębka włóczki w korporacji. Zobaczcie nowy film od Pixara

W globalnej sieci pojawił się nowy krótkometrażowy film animowany od Pixara. Zatytułowany jest Purl. Ukazane zostały w nim perypetie kłębka włóczki. Odzwierciedlają one aktualne problemy współczesnego świata.

Pixar od zawsze w przyjazny, animowany sposób porusza w swoich filmach poważne problemy. Nie inaczej stało się również w nowej produkcji. Studio wykorzystało bardzo ciekawy pomysł Kristen Lester i jej potencjał do tworzenia wspaniałych dzieł. Trzeba tutaj podkreślić, że nie tylko dla dzieci.

Główną bohaterką filmu krótkometrażowego powstałego w ramach projektu SparksShort jest tytułowa Purl, antropomorficzny kłębek włóczki, który dostał pracę w dużej korporacji o nazwie B.R.O. Capital. Jak możecie się domyślać po nazwie, w firmie na większości stanowisk dominują mężczyźni. I tutaj rozpoczyna się ciężkie życie różowego kłębka włóczki, który kompletnie nie pasuje do swojego nowego otoczenia.

Reklama

Film porusza problem nie tylko dyskryminacji kobiet, ale również ludzi nieco specyficznie wyrażających się swoim wyglądem i manierą, w dość hermetycznych środowiskach wciąż występujących w wielu firmach. Zobaczcie, jak skończyła się ta poruszająca opowieść.

Źródło: GeekWeek.pl/Pixar/YouTube / Fot. Pixar/YouTube

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy