W jednym z polskich zamków kręcone są sceny do Wiedźmina od Netflixa!

Do tej pory w temacie panowała cisza i chyba nikt już nie spodziewał się, że choćby część scen do nadchodzącego serialu powstanie w naszym kraju, a tu niespodzianka - choć jak na razie nieoficjalna.

Kilka dni temu na stronie internetowej Zamku Ogrodzieniec w Podzamczu można było znaleźć komunikat informujący o tym, że w dniach 8-10 kwietnia był on niedostępny dla odwiedzających, ze względu na zaplanowane ważne prace budowlane. To wystarczyło niektórym internautom, żeby dokładniej zbadać sprawę, tym bardziej, że w ostatnich dniach nasz kraj zdecydowało się odwiedzić kilku aktorów (m.in. Therica Wilson-Read i Anna Shaffer) grających w serialu o białowłosym wiedźminie.

Na miejscu okazało się zaś, że nie tylko zamek jest nieczynny, ale i ogrodzono teren wokół niego, uniemożliwiając chętnym dostęp do choćby położonego w okolicy parku linowego, a co więcej po okolicy kręcą się ochroniarze. Jak pisał na Reddicie jeden z użytkowników, udało mu się dostać w takie miejsce, z którego mógł dostrzec dziedziniec zamku, a na nim… samochody oznaczone jako WW. Ekipa Filmowa oraz liczne kable, a kolejnego dnia w tym samym miejscu unosił się dym, więc coś z pewnością jest na rzeczy.

Reklama

W tym miejscu pojawia się więc pytanie, w jakiej roli miałby wystąpić Zamku Ogrodzieniec - nam już na pierwszy rzut oka przypomina jedno z najważniejszych miejsc sagi, a mianowicie warownię Kaer Morhen, będącą domem szkoły Wilka, z której wywodzi się główny bohater serialu, czyli Geralt z Rivii. Co prawda z wcześniejszych informacji wynikało, że za Kaer Morhen posłuży jeden z obiektów na Węgrzech, ale być może plany się zmieniły albo producenci będą korzystać w tym przypadku z więcej niż jednej lokacji. Przy okazji przypominamy też, że część zdjęć odbyła się już na hiszpańskiej wyspie La Palma, więc Netflix z pewnością się tu nie ogranicza. A może Wy macie jakieś inne pomysły na wykorzystanie naszego zamku w serialu? Koniecznie dajcie znać!

Premiera serialu jest przewidziana na 2020 rok, ale nie ma żadnej konkretniejszej daty, a w obsadzie znaleźli się m.in. Henry Cavill (Mission Impossible - Fallout, Liga Sprawiedliwości), który wcieli się w postać Geralta z Rivii oraz Freya Allan (Wojna światów, Kraina bezprawia) jako Ciri, Anya Chalotra (A.B.C., Wanderlust) jako Yennefer czy Jodhi May (Gra o Tron, Geniusz) jako Calanthe. Jeżeli zaś chodzi o fabułę, to prezentuje się ona następująco: - Geralt z Rivii, samotny łowca potworów, stara się odnaleźć swoje miejsce w świecie, w którym ludzie często okazują się gorsi niż najstraszniejsze monstra. Na swojej drodze spotyka potężną czarodziejkę i skrywającą niebezpieczny sekret młodą księżniczkę. Teraz we trójkę muszą odnaleźć się pośród czyhających na nich na Kontynencie niebezpieczeństw.

Źródło: GeekWeek.pl/newsweek/Fot.zamek-ogrodzieniec.pl

Geekweek

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy