Reklama

Apple zatrudniło specjalistkę od rozszerzonej rzeczywistości

W ostatnim czasie pojawia się coraz więcej plotek i przecieków na temat okularów do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości od marki Apple. O tym, że takie urządzenie faktycznie może powstawać świadczą chociażby nowe zatrudnienia w firmie z Cupertino.

O tym, że firma z Cupertino planuje zaangażować się w technologię AR i VR po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2017 roku. Od tamtego czasu temat nieustannie powracał za sprawą licznych plotek oraz rzekomych przecieków. Niedawne informacje wywołały jednak prawdziwą lawinę nowych spekulacji.

Jak donoszą zachodnie media, technologiczny gigant zatrudnił Andreę Schubert - specjalistkę od technologii VR i AR. Wcześniej zajmowała ona stanowisko dyrektora ds. komunikacji w laboratoriach Meta (Facebook) i pełniła funkcję kierownika PR w firmie Oculus. Jak twierdzą analitycy, jest to niemalże 100 proc. potwierdzeniem wszystkich doniesień na temat powstawania owianego tajemnicą urządzenia.

Reklama

Na obecną chwilę firma Apple nie odniosła się w żaden sposób do podanej informacji. Większość źródeł zgadza się jednak, że zestaw słuchawkowy zadebiutuje już w 2022 roku.

Zatrudnienie tak doświadczonej osoby na stanowisko lidera PR, z pewnością może świadczyć o tym, że już niebawem pojawią się pierwsze oficjalne informacje. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama