Gwiezdne Wojny: 7 gadżetów, które prawdziwy fan powinien mieć!

Nie możesz doczekać się premiery Przebudzenia Mocy? Zakup któregoś z tych gadżetów ukoi twoje nerwy. W końcu bycie fanem gwiezdnej sagi nie ogranicza się tylko do oglądania filmów...

Sphero BB-8

Nie będziemy owijać w bawełnę - to jest droid, którego szukasz. Firma Sphero zminiaturyzowała BB-8 z Przebudzenia Mocy i oddała go w nasze ręce. Efekt? To zdecydowanie najlepszy gwiezdnowojenny gadżet jaki możesz kupić.

Robotem przypominającym kulkę można sterować przy użycia smartfona lub tabletu bądź też pozwolić mu na samodzielne patrolowanie zakamarków waszego domu. Wspomnieliśmy, że komendy można wydawać mu także przy użyciu głosu?

Małego BB-8 w akcji możecie zobaczyć w akcji na tym wideo.

SPRAWDŹ KONIECZNIE: 10 rzeczy, których nie wiedziałeś o sadze Gwiezdne Wojny!

CZYTAJ DALEJ

Pościel z odległej galaktyki

Drugi z prezentowanych gadżetów nie jest naszpikowany technologią, ale bez wątpienia stanie się on bardzo bliski wszystkim padawanom. Mowa o specjalnej pościeli z Chewbaccą i Darthem Vaderem. Po nawleczeniu jej na kołdrę i poduszki postacie te ukażą się nam w skali (prawie 1:1)!

Aby śnić o Gwiezdnych Wojnach, a zwłaszcza Przebudzeniu Mocy wcale nie potrzeba więcej...

CZYTAJ DALEJ

Miecz świetlny i blaster będące... "manierkami"

Ten trik powinien znać każdy Jedi, nawet jeśli jest on domeną tych, którzy lubią poflirtować z ciemną stroną mocy. W końcu kto powiedział, że w uchwycie miecza świetlnego nie powinno być miejsca na odrobinę alkoholu?

W ofercie firmy Insignificant Fish Industries znajduje się zarówno ikoniczna broń rycerzy Jedi, jak i słynny blaster Hana Solo (o tym drugim więcej przeczytacie w tym miejscu). Oba przedmioty przerobiono tak, aby posłużyły za "manierki".

Kolejki nalanej z miecza świetlnego chyba nikt by nie odmówił!
CZYTAJ DALEJ

Piankowy miecz świetlny, który... naprawdę świeci

Miecze świetlne to chyba najbardziej odlotowe przedmioty z uniwersum stworzonego przez George'a Lucasa. Chyba nie ma faceta, który po seansie którejkolwiek z części nie chciałby wziąć do ręki tego oręża. Teraz jest to możliwe za sprawą wynalazku od Calimacil.

Spokojnie, machając tym mieczem nie zrobicie sobie ani nikomu innemu krzywdy. Będziecie jednak przy tym wyglądać tak, jak na kinowym ekranie. Miecze po pokryto pianką, ale pod nią zamontowano LEDowe oświetlenie tak wydajne, że trzymana w ręku "broń" naprawdę wygląda jak nie z tej galaktyki!

Gadżet od Calimacil nie tylko świeci, ale i wydaje odpowiednie dźwięki. Jeśli marzyliście, aby zostać rycerzami Jedi, lub też Sithami, to nie ma lepszego sposobu na wcielenie się w jednego z nich!

CZYTAJ DALEJ

Rolety z motywem gwiezdnowojennym

Wystarczy jeden ruch, aby widok z okna zmienić w portal do świata Gwiezdnych Wojen. Wszystko to za sprawą rolet firmy Velux. Podobno produkt ten powstał z myślą o najmłodszych, ale nie oszukujmy się - niejeden starszy fan przygód Luke'a, Lei i Hana Solo zasłaniałby dom przed słońcem przy ich użyciu.

Nie zapominajmy o jeszcze jednym. Takie rolety mają nie tylko praktyczne zastosowanie. Są także ciekawą ozdobą i... wizytówką domownika, dla którego to, kto pierwszy strzelił w kantynie Mos Eisley naprawdę ma znaczenie.

CZYTAJ DALEJ

Ciemna strona...lodówki

Wspomnieliśmy już wcześniej, że picie napojów procentowych jest raczej domeną ciemnej strony mocy. Tę tezę zdaje się potwierdzać ta niecodzienna lodówka, którą podziwiać możecie na zdjęciu obok. Głowa Dartha Vadera służąca za chłodziarkę jest co prawda mało praktyczna (naraz zmrozicie w niej tylko jedną puszkę złocistego trunku), ale za to jak stylowa!

W galaktyce gwiezdnowojennych gadżetów jest to jednak tylko jedna z propozycji. Jeśli dysponujecie przynajmniej 8 tysiącami dolarów, to waszą uwagę z pewnością przykuje jeżdżąca lodówka w kształcie droida R2-D2. Mało kto wie, ale w trzewiach tego sympatycznego robota można skryć cały sześciopak i do tego "podwieźć" go sobie pod samą kanapę!

CZYTAJ DALEJ

Nie tylko filmy...

Wartka akcja, ciekawie skonstruowane postaci, fascynujące światy i odwieczna walka dobra ze złem. Książki z serii Star Wars opowiadają historię bohaterów znanych z kultowej sagi filmowej Gwiezdne Wojny, takich jak Anakin Skywalker czy budzący grozę Imperator, ale również historię mniej znanych postaci z uniwersum.

Autorzy książek zabierają nas w podróż po odległych planetach, oprowadzają po świecie bezwzględnych politycznych rozgrywek, nieoczekiwanych sojuszy, zaciętych bitew. Snują także opowieść o przyjaźni i miłości, która przetrwa wszystko oraz o mocy, która drzemie w każdym z nas...

Na polskim rynku pojawiły się już cztery książki rozwijające historie znane z filmów (przypomnijmy, że tak zwany "Expanded Universe", a więc wydawane wcześniej dzieła nawiązujące do Gwiezdnych Wojen zostały uznane za niekanoniczne).

Najnowsza z nich - Star Wars. Battlefront: Kompania Zmierzch - traktuje o żołnierzach Sześćdziesiątej Pierwszej Kompanii Mobilnej walczącej z Imperium.

Trzeba wiedzieć jedno: Gwiezdne Wojny na kartach powieści smakują równie dobrze, jak na wielkim ekranie.

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy