HANNspree SG4311SB - fotobudzik

Czy coś może zastąpić budziki wyrywający nas co rano z objęć Morfeusza? Jedną z alternatyw są fotoramki takie jak HANNspree SG4311SB. Pytanie brzmi - czy warto?

Dzisiaj coraz częściej funkcje budzika, odtwarzacza muzycznego i przeglądarki zdjęć pełnią telefony - pomimo tego na naszym rynku pojawiła się fotogramka HANNspree. Sprzęt ma wyświetlacz LCD 4,3" (rozdzielczość 480 na 272, kontrast 600:1) wbudowany jest w czarną obudowę piano black. Całość nie wygląda bynajmniej źle, ale w żaden sposób nie zaskakuje. Co więcej, do jego zasilania potrzebne jest podłączenie do prądu - zatem w zestawie znajdziemy adapter, który podpinamy do fotoramki. Takie rozwiązanie może skutecznie utrudnić umieszczenie fotobudzika na biurku albo na szafce.

Reklama

Opisywany sprzęt operuje takie funkcje jak zegar (cyfrowy lub wskazówkowy) oraz budzik z opcją drzemki, odtwarzacz fotografii i plików MP3, radio FM, lampkę nocną o 3 trybach ustawień jasności oraz kalendarz. Spośród ustawień tematycznych ("skórek") możemy wybrać np. świąteczne, czy urodzinowe. Fotobudzik, działając jako radio, może zapamiętać do 25 częstotliwości stacji. Ponadto urządzenie posiada funkcję automatycznego wyłączania po 10, 30, 60 lub 90 minutach.

Tyle teorii - w rzeczywistości wszystkie wymienione opcje działają, ale nie należy się po nich spodziewać niczego nadzwyczajnego. Na przykład w kalendarzu nie możemy przerzucać miesięcy, a budzik to nic innego, jak sygnał dzwonka (np. śpiewające ptaszki) i godzina.

Radio to jedynie ciąg cyfr symbolizujący dana częstotliwość (przy okazji - antena to kabelek) i tak dalej. Problemem jest sam interfejs - jest on zwyczajnie bardzo uproszczony i mało efektowny (tak naprawdę - w ogóle nie jest on efektowny). Przez to mamy do czynienia z urządzeniem przypominającym tanie, chińskie produkty z warzywniaka.

Przy cenie 190 zł brutto trudno polecić opisywaną ramkę, aczkolwiek mało wymagające od technologii osoby mogą zainteresować się HANNspree.

Specyfikacja

- Radio FM

- Ekran o przekątnej 4.3"

- 3 rodzaje alarmów

- Współpraca z MP3 i WAV

- Współpraca z JPEG i BMP

- Port USB

PLUSY

+ trudno coś znaleźć,

MINUSY

- wykonanie interfejsu,

- bardzo przeciętne - jak na tą cenę

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hannspree
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy