Reklama

Inteligentne gniazdka elektryczne Sony

Sony przedstawiło interesujący projekt gniazdek elektrycznych, pozwalających na zaawansowane zarządzanie energią. Co ciekawe, do danego gniazdka konkretne urządzenie będzie mogła podłączyć tylko uprawniona osoba.

System gniazdek o nazwie Smart Socket to bardzo interesujące rozwiązanie. Zupełnie nowa konstrukcja zarówno gniazd jak i wtyków pozwala na zaawansowane zarządzanie całym systemem. Instalacja potrafi rozpoznać podłączone urządzenie a tak że osobę, która je podłącza.

Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim oszczędności. Znając rodzaj urządzenia, jego zapotrzebowanie na prąd, zmiany sposobu użytkowania w czasie, a nawet użytkownika, który w danej chwili korzysta z danego sprzętu, gniazdo jest w stanie inteligentnie dostosować ilość dostarczanego prądu.

Autoryzacja urządzeń jak i użytkowników jest oparta o technologię FeliCa. Jest to rozpowszechniony w azjatyckich krajach system zbliżeniowych systemów wykorzystujących karty elektroniczne. Wykorzystany w gniazdkach, może znaleźć zastosowanie w miejscach pracy lub instytucjach użyteczności publicznej. Dając możliwość korzystania tylko osobom uprawnionym może w znacznym stopniu ograniczyć zużycie prądu.

Reklama

Smart Socket to bardzo ciekawa idea. Biorąc pod uwagę modne ostatnio inteligentne domy może przyjąć się na rynku. Sony przedstawiło na razie tylko koncepcję systemu, ale niewykluczone, że trafi ona do produkcji seryjnej.

Marcin Honkisz

http://gadzetomania.pl

Gadżetomania.pl
Dowiedz się więcej na temat: Sony | elektryczność

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy