Rewolucyjna opaska Amazfit X trafi do masowej produkcji już na początku 2020 roku

Na rynku znaleźć można wiele opasek fitnessowych, ale żadna z nich nie jest tak innowacyjna jak pomysł Huami, czyli zapowiedziany w sierpniu tego roku model Amazfit X, który od razu narobił dużo zamieszania.

I w sumie to trudno się temu dziwić, bo skoro za marką stoi producent najpopularniejszych opasek na rynku, tj. Xiaomi znane z serii Mi Band, to jest szansa na naprawdę ciekawy produkt. Szczególnie że podczas prezentacji usłyszeliśmy o 2,07-calowym zakrzywionym wyświetlaczu AMOLED o zagęszczeniu pikseli na poziomie 366 ppi i jasności nawet 430 nitów, który daje nadzieję na prawdziwą rewolucję branży urządzeń typu wearable. 

Do tego mamy się spodziewać ekranu pokrytego szkłem 3D, wypalanym w 700°C i formowanym w sześciostopniowym procesie oraz baterii o pojemności 220 mAg, która spokojnie wystarczyć ma na cały tydzień pracy. Co prawda nie poznaliśmy jeszcze ceny Amazfit X, która pojawić ma się bliżej premiery… ale dziś dowiedzieliśmy się, że ta nie jest wcale tak odległa, bo producent zapowiedział start masowej produkcji na pierwszą połowę przyszłego roku. Oznacza to najpewniej premierę w tym samym czasie.

Reklama

Niestety wciąż nie wiemy, co opaska zaoferuje w temacie funkcjonalności - czy będzie klasycznym fitnessowym gadżetem monitorującym podstawowe czynniki i pozwalającym na sterowanie muzyką, czy może pokusi się o coś więcej, np. moduł NFC do płatności zbliżeniowych. Wiemy za to, że Huami przy okazji zapowiedziało również nową tytanową wersję swojego kwadratowego inteligentnego zegarka, mocno inspirowanego Apple Watch, a mianowicie Amazfit GTS. Ten zadebiutuje na chińskim rynku 16 grudnia, czyli w sam raz, aby kupić go komuś w prezencie świątecznym. 

Co więcej, Amazfit Sports Watch 3 doczekał się limitowanej edycji w klimacie Gwiezdnych wojen (kto by się tego spodziewał zaraz przed kinową premierą, prawda?), która trafi na sklepowe półki 3 dni później, czyli 19 grudnia w cenie ok. 240 USD. Co dalej? Huami podzieliło się z nami swoimi planami uczestnictwa w nadchodzących wielkimi krokami targach CES 2020, które odbywają się na początku stycznia w Las Vegas, więc należy się spodziewać kolejnych zapowiedzi od tego producenta.  

Źródło: GeekWeek.pl/GSMArena

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy