S1 i S2 - Sony wchodzi do świata tabletów

Sony wchodzi do "tabletowej gry" z modelami S1 i S2, które mają szansę stać się największymi hitami tego roku.

Słyszeliśmy plotki, widzieliśmy rysunki, dostaliśmy nawet wstępną specyfikację pierwszych tabletów Sony - S1 i S2. Jednak dziś, na konferencji w Tokyo, japoński koncern zaprezentował oba urządzenia - z oficjalną specyfikacją i ostatecznym designem.

Oba tablety pracują pod kontrolą systemu Android 3.0 Honeycomb i cechują się wyjątkowym designem. Pierwszy z nich, Sony S1, to urządzenie z 9.4-calowym ekranem dotykowym, aparatem cyfrowym, kamerką internetową i wywiniętą do tyłu obudową. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkowanie S1 przypomina czytanie prawdziwej gazety.

Pod maską tabletu znajduje się Nvidia Tegra 2, a na system Android nałożono interfejs graficzny, który określono jako "Szybki i Płynny". Wraz z nim dodano również nową przeglądarkę, "Swift", oraz funkcję obsługi wszystkich telewizorów i innego sprzętu Sony dzięki wbudowanemu portowi podczerwieni. S1 wyposażono również we wsparcie dla serwisu Qriocity (o czym pisaliśmy wcześniej) oraz pakietu PlayStation Suite. Znaczy to, że tablet Sony jest drugim, po Sony Ericssonie Xperii Play, urządzeniem przenośnym sygnowanym logo PS.

Reklama

Sony S2 to urządzenie jedyne w swoim rodzaju. Fakty pokryły się z tym, o czym słyszeliśmy i co widzieliśmy wcześniej, więc tablet ten naprawdę składa się z dwóch ekranów i designem lekko przypomina mydelniczkę. Oba ekrany S2 mają po 5.5-cala i rozdzielczość 1024 x 480 pikseli. Sony, aby w pełni wykorzystać nietypową budowę urządzenia, zaprojektowało specjalny, przypominający książkę, interfejs aplikacji e-mail, czytnika e-booków i innych.

Dodatkowe informacje od Sony:

9,4-calowy model S1 ma obudowę z przesuniętym środkiem ciężkości, która daje poczucie stabilności i lekkości oraz zapewnia komfort przy wielogodzinnym użytkowaniu.

Model S2 jest wyposażony w dwa 5,5-calowe wyświetlacze, które można wykorzystywać jak jeden duży ekran do przeglądania stron www i innych zastosowań. Ekrany te mogą także pełnić różne funkcje, umożliwiając użytkownikowi oglądanie filmu na jednym z nich i wybieranie funkcji na drugim lub na sprawdzanie poczty na jednym ekranie i używanie drugiego ekranu w roli klawiatury.

Dzięki doświadczeniu Sony w łączeniu sprzętu z oprogramowaniem "tablet Sony" cechuje się użytecznością i optymalną wydajnością. Dostęp do serwisu filmowo-muzycznego Qriocity (tam, gdzie jest on dostępny) zapewnia wybór materiałów filmowych i dźwiękowych. Dzięki platformie PlayStation Suite będzie z kolei można przypomnieć sobie klasyczne tytuły na konsole PlayStation pierwszej generacji. Miłośnicy dobrej książki będą mogli ściągać e-booki z serwisu Reader Store2 i używać każdego z tabletów jako czytnika. Integracja z różnymi serwisami umożliwi rozrywkę w ruchu. Co więcej, "tablet Sony" jest wyposażony w funkcje ułatwiające porządkowanie i wybieranie materiałów.

Dzięki "tabletowi Sony" użytkownicy mogą sterować domowymi urządzeniami rozrywkowymi i wykorzystywać materiały na nowe sposoby. Model S1 może wykorzystywać podczerwień i pełnić rolę pilota uniwersalnego do różnych urządzeń audiowizualnych,. Dostępne funkcję obejmują między innymi włączanie telewizora, przełączanie kanału i regulację głośności. Dzięki technologii DLNA, "tablet Sony" pozwala także na odtwarzanie własnych materiałów na dużym ekranie telewizora lub na bezprzewodowe słuchanie muzyki.

Model S2 nie będzie dostępny w Polsce. Tablet Sony S1 będzie dostępny jesienią 2011

Jarosław Sroka

Źródło informacji

tabletowo.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy