Xperia Touch już w Polsce - co to za gadżet?

Xperia Touch to interaktywny projektor, zmieniający płaską powierzchnię w 23-calowy ekran dotykowy HD, generujący projekcje ultrakrótkoogniskowe zarówno w pionie, jak i w poziomie. Urządzenie właśnie trafiło do Polski.

Xperia Touch
Xperia Touch materiały prasowe

Urządzenie rozpoznaje dotyk nawet 10 palców jednocześnie. Może też wypełniać typowe funkcje projektora i wówczas powierzchnia wyświetlania obrazu rośnie nawet do 80 cali, a to pozwala już na oglądanie filmów lub biznesowych prezentacji. Obraz o jasności 100 lumenów wyświetlany jest w rozdzielczości 1366 ba 768 pikseli.

Xperia Touch pracuje pod kontrolą systemu Android, ma interfejs reagujący na fizyczny dotyk dzięki kombinacji światła podczerwieni oraz detektorów działających w czasie rzeczywistym przez wbudowaną kamerę reagującą z szybkością 60 klatek na sekundę. Zbudowano go przy użyciu technologii wyświetlania SXRD opracowanej przez Sony.

Użytkownik łącząc się przez Wi-Fi ma do dyspozycji całą bazę aplikacji ze sklepu Google Play. Xperia Touch ma złącze HDMI typ D, przez które możemy podpiąć do niej konsolę do gier lub komputer. Można tez połączyć smartfon z urządzeniem poprzez NFC lub Bluetooth.

MultiGadżet Xperia Touch ma 32 GB wewnętrznej pamięci, którą można rozbudować przy pomocy karty MicroSD. Waży niespełna 1 kilogram, ma wbudowaną baterię, a poza GPS i kompasem wyposażono go w czujnik oświetlenia, temperatury i wilgotności.

Xperia Touch reaguje na ruch i wybudza się automatycznie z uśpienia, gdy wykryje obecność użytkownika. Może ułatwić gotowanie, wyświetlając na kuchennym stole przepisy. Wbudowany mikrofon i 13-megapikselowy aparat sprawiają, że jest to doskonałe narzędzie do prowadzenia czatów wideo. Wewnętrzne głośniki stereo można uzupełnić podłączając przez Bluetooth głośnik przenośny.

Xperia Touch materiały prasowe

Xperia Touch dostępna będzie na razie wyłącznie w sieci salonów Sony Centre. Cena gadżetu wynosi 6 999 złotych. 

INTERIA.PL/informacje prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas