Coraz więcej info o EAS FC

Jak co roku, panowie z EA Canada zamierzają uatrakcyjnić nową odsłonę serii FIFA jakimś zupełnie nowym elementem, bądź mechanizmem w grze. Dwunastka będzie pierwszą częścią, gdzie zastaniemy EA SPORTS Football Club. O tym co to będzie i co z tego będą mieli gracze opowie jeden z pracowników EA.

Jak co roku, panowie z EA Canada zamierzają uatrakcyjnić nową odsłonę serii FIFA jakimś zupełnie nowym elementem, bądź mechanizmem w grze. Dwunastka będzie pierwszą częścią, gdzie zastaniemy EA SPORTS Football Club. O tym co to będzie i co z tego będą mieli gracze opowie jeden z pracowników EA.

Jak co roku, panowie z EA Canada zamierzają uatrakcyjnić nową odsłonę serii FIFA jakimś zupełnie nowym elementem, bądź mechanizmem w grze. "Dwunastka" będzie pierwszą częścią, gdzie zastaniemy EA SPORTS Football Club. O tym co to będzie i co z tego będą mieli gracze opowie jeden z pracowników EA.

"Nazywam się Matt Lafreniere, jestem jednym z producentów FIFA 12. Zajmuję się przede wszystkim EA SPORTS Football Club. Jest to zupełnie nowa funkcja, która powinna dać fanom jeszcze więcej satysfakcji z gry i rywalizacji ze znajomymi.

Reklama

Istotą EA SPORTS Football Club jest skala. Na czym ona polega? W skrócie, EAS FC ma połączyć grę EA Sports FIFA i miliony jej fanów ze sobą i światem prawdziwego futbolu. Naszą wizją było uczynienie z FIFA tętniącego życiem środowiska społecznego, które nie przestaje się rozwijać i zmieniać, daje możliwość wyrażania uczucia do swojego klubu i identyfikacji z nim i jest cały czas świeże i aktualne, niezależnie od sposobu gry.

Nie chodzi więc o oddzielny tryb rozgrywki w tradycyjnym rozumieniu tego słowa. To nowa filozofia gry, tutaj znaczenie ma wszystko, co dzieje się w obrębie FIFA. Istotną częścią projektu jest specjalny zespół, który powstanie w studio i przez cały rok będzie dbał o to, aby po każdym włączeniu komputera lub konsoli czekało na Was coś nowego do zobaczenia lub zrobienia.

Oto na początek kilka rzeczy, których można spodziewać się po EA SPORTS Football Club w FIFA 12.

Punkty doświadczenia, poziomy i wspieranie swojego klubu

W FIFA 12 będzie wiele sposobów na gromadzenie punktów doświadczenia. Wpływają one na poziom danego gracza w FIFA i można je zdobywać np. za grę w pojedynczym meczu, pozyskanie nowego zawodnika w trybie kariery lub stworzenie nowego zawodnika w centrum kreacji.

Status gracza to nie jedyny element, na który wpływają punkty doświadczenia. Mają one także znaczenie dla pozycji klubu, któremu kibicujesz. Daliśmy tej funkcji nazwę Wspieraj Swój Klub i zapowiada się ona jako największa i najbardziej emocjonująca interaktywna liga na świecie.

Weźmy za przykład kibica Arsenalu. Wszystkie punkty zbierane podczas gry w FIFA - w dowolnym trybie i dowolnym zespołem - zasilą zarówno konto gracza, jak i Arsenalu. Tak samo będzie w przypadku fanów innych klubów na całym świecie: Manchesteru City, Realu Madryt, Lille, St. Pauli, Southampton itd. Wszyscy będą pracować na pozycję swojego klubu. Nieważna jest przy tym rzeczywista klasa danego zespołu lub liczba jego fanów w porównaniu do innych - każdy ma szansę osiągnąć miejsce na górze tabeli.

Kluby podzielone są na ligi, zgodnie z przynależnością krajową, a ich zdobycze punktowe zależą od punktów doświadczenia gromadzonych przez ich kibiców. Nie liczy się przy tym po prostu największa liczba punktów ogółem zdobytych przez fanów. Nie należy się więc obawiać, że najwyższe miejsca będą zarezerwowane dla Barcelony czy Manchesteru United, czyli klubów z milionami zwolenników na całym świecie. Uwzględniana jest średnia punktów doświadczenia na 1 kibica. W ten sposób mniejsze kluby będą mogły rywalizować z gigantami światowego futbolu jak równy z równym. Dowiemy się też, który klub ma najbardziej zaangażowanych fanów w FIFA.

Zawsze na czasie: Wyzwania

Dzięki Wyzwaniom EA SPORTS Football Club FIFA 12 będzie pulsować w rytm wydarzeń światowego futbolu.

Jeśli pamiętacie bardzo lubiane przez graczy scenariusze w 2010 FIFA World Cup South Africa, da Wam to wyobrażenie, na czym polegają Wyzwania. Idea jest podobna, ale na znacznie większą skalę. W studiu produkcyjnym przez cały rok będzie działał specjalny zespół, zajmujący się aktualizowaniem FIFA 12 o coraz to nowe zadania do spełnienia.

Powstawać będą różne scenariusze gry, tworzone na podstawie najbardziej emocjonujących meczów i wydarzeń w prawdziwym świecie piłki. Gracz otrzyma zadanie do wykonania w spotkaniu dwóch wyznaczonych zespołów, występujących w ustalonym z góry składzie, znajdujących się w określonym momencie meczu itp. Czy zadaniem będzie odtworzenie faktycznego przebiegu meczu, czy „napisanie” jego historii na nowo, wyzwania dadzą okazję do ponownego przeżycia pamiętnych wydarzeń ze świata futbolu i zarobienia punktów doświadczenia na konto swoje i klubu.

Społeczność i wspólna rozrywka

Funkcje takie jak Wspieraj Swój Klub otwierają nowe, ekscytujące możliwości uczestniczenia w życiu środowiska fanów piłki, w którym każdy może wnieść coś od siebie i dołączyć do rywalizacji. Gracze znajdą się bliżej siebie niż kiedykolwiek - nowy system powiadomień będzie natychmiast informował użytkowników o osiągnięciach znajomych i innych zdarzeniach ich dotyczących, aby wszyscy byli cały czas na bieżąco.

Kumpel zepsuł trik wymagany do zaliczenia osiągnięcia? Pokaż mu, jak robi to mistrz. Wygrałeś mecz i wskoczyłeś na szczyt tabeli znajomych? Dowiedzą się o tym w chwilę po końcowym gwizdku. Oprócz odbierania informacji za pośrednictwem gry będzie można również czytać je i zamieszczać na naszej stronie internetowej lub w różnych witrynach społecznościowych. Wydarzenia w prawdziwym świecie futbolu, osiągnięcia w grze, wspieranie swojego klubu, aktywność znajomych - sednem EA SPORTS Football Club są historie, których miliony będą powstawać każdego dnia."

Geekweek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy