Eric Schmidt uważa, że Chiny zdominują USA w technologiach AI

Eric Schmidt, szef firmy Alphabet (Google), podczas swojego wystąpienia na uczelni MIT, ostrzegł Donalda Trumpa i cały rząd Stanów Zjednoczonych przed nieubłaganie zbliżającą się dominacją Chin na całym świecie w technologiach sztucznej inteligencji...

Eric Schmidt, szef firmy Alphabet (Google), podczas swojego wystąpienia na uczelni MIT, ostrzegł Donalda Trumpa i cały rząd Stanów Zjednoczonych przed nieubłaganie zbliżającą się dominacją Chin na całym świecie w technologiach sztucznej inteligencji.

Znany wizjoner i członek Rady Doradczej ds. Innowacji Obronnych USA sugeruje rządowi zwiększenie finansowania projektów, które związane są z AI.

Szef giganta twierdzi, że jeśli w najbliższych latach politycy nic w tym temacie nie zmienią, to już w 2020 roku Chiny dogonią USA, w 2025 roku będą lepsi, a w 2030 staną się światowym liderem w tych technologiach.

Schmidt widzi przyczynę problemów rozwoju AI w USA w nowym budżecie Trumpa na rok 2018, w którym znacząco zmniejszą się, o 4,3 miliarda dolarów, fundusze na podstawową naukę i badania, co stanowi ok. 13 procent budżetu w porównaniu do 2016 roku.

Eric Schmidt boi się dominacji Chin w tematach AI. Fot. Pexels.

Tymczasem Państwo Środka maksymalnie zwiększa budżety na badania i rozwój nowych technologii. Każdego dnia pojawiają się tam nowe projekty bez problemu konkurujące z tymi z Zachodu.

Szef firmy Alphabet powiedział również, że polityka imigracyjna Trumpa to wielki błąd, który odbija się na rozwoju technologii w USA. Dzieje się tak ze względu na fakt, że najlepsi inżynierowie mieszkają w najróżniejszych krajach świata, a po zaostrzeniu przepisów imigracyjnych, nie będą mogli zamieszkać i pracować np. dla Google, który takie technologie rozwija.

Co ciekawe, Schmidt uważa irańskich programistów za jednych z najbardziej wykwalifikowanych na świecie w tematach technologii AI, a to właśnie obywatele tego kraju mają najmniejszą szansę na legalny pobyt w USA.

Źródło: / Fot. Pexels/Twitter

Geekweek
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas